P^DDOW DOM Interview Nadat je trainer was van Ajax 1 ben je er een seizoen tussenuit geweest en je was 1 jaar technisch directeur van Sparta. Inmiddels ben je weer bijna 2 jaar terug bij Ajax. Hoe bevalt het?' Ik heb het prima naar mijn zin. Het was voor mij een enorm goed gevoel om weer terug te kunnen gaan naar Ajax. Ik had het wel ooit verwacht maar nooit op deze korte termijn. Wat ik ook niet kon bevroeden was dat op zo'n korte termijn de mensen die verantwoordelijk voor mijn ontslag waren de club zo snel zouden verlaten. Ik had niet verwacht dat die mensen zo snel de club zouden verlaten. Dan ontstaat er ook nog een situatie waarbij Marco van Basten denkt een rechterhand nodig te hebben die heel veel van zijn werkzaamheden weg kon halen. Dat hij dan aan mij denkt... Tja, dan komt alles samen. Die keuze was voor mij binnen 3 seconden gemaakt. Het was wel allemaal heel vervelend naar Sparta toe. Die waren ook bewust met mij een traject ingegaan. Maar goed, ik ben blij dat ik weer hier terug ben. Ik had het prima naar mijn zin in mijn andere functie. Ik had daar ook zeker blijven zitten ware het niet dat Martin Jol een beroep deed op de directie en op mij. Of ik wilde nadenken over het assistentschap naast hem. Mijn motivatie is dat op het veld staan het dichtst komt bij wat je ooit deed en het leukst heb gevonden. En ten tweede vond de club het toch handig om iemand in de staf te hebben die niet weer van buitenaf binnen kwam, en misschien over 1 a 2 jaar weer vertrekt. Dus dat alles maakt mij een gelukkig mens. Vorig seizoen is er van alles gebeurd rond Marco, en dan bedoelen we niet van binnenuit maar met name de pers en ook de supporters lieten zich horen. Wat vond je daarvan? □at is nooit goed als het zo op je pad komt. Dat had anders gemoeten. Intern had dat met de supporters achteraf anders gemoeten. De andere kant is de pers, je bent in feite onafhankelijk met dat wat je doet. Daarbij kan de pers van alles met je doen, zowel positief als negatief. Ik ken heel veel trainers die daar heel veel aan doen. Dat is goed, dat is slim, je kan het noemen hoe je wil. Ik ben daar wat genuanceerder in en ik weet dat Marco zijn eigen plan trok, en zich niet liet beroeren door wat de pers van hem vond. Als dan ook nog de prestaties tegenvallen, dan krijg je ook vaker kritiek van de pers, zeker als je niet de lijntjes hebt bewandeld zoals zij dat graag willen. Dan ben je sneller het slachtoffer als het wat minder gaat, maar dat is niet altijd terecht. Je wordt mede beoordeeld omdat je wat afstandelijker naar die groeperingen bent. En dat neem ik die groeperingen wel eens kwalijk. Begreep je dat Marco van Basten opstapte? Had je het verwacht met nog een paar wedstrijden te gaan? We hadden het niet zien aankomen. Hoe moeilijk het ook was vanuit de club - we hadden weer niet gehaald wat we wilden - er was wel een draagvlak. We wilden met hem doorgaan, dus in die zin waren wij ook verrast. Pagina 21 De Meersche Helden 201

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 22