Bm in zumn Het zou Henri en zijn afdeling sieren als ze contact zouden zoeken met een aantal [fanatieke] supporters om dit soort ideeën en slogans eerst binnen een kleine groep te testen. Helaas heerst er vanuit Ajax, en vanuit de commerciële afdeling in het bijzonder, al jaren een hautaine houding waarin zij zichzelf superieur achten aan collega's en supporters. Wat ons betreft zijn de diploma's aan de muur totaal geen graadmeter voor een goed functioneren binnen de afdeling. Wat telt is de binding met de achterban, of om in vakjargon te blijven, gevoel met de klanten. Dit ontbreekt al jaren door de starre houding en de zelfingenomen werkwijze, van zowel de afdeling zelf als van de door hen ingehuurde reclamebureaus die keer op keer het wiel uit denken te vinden. Moeten we dit die bureaus, met hun gesjeesde marketingmannetjes, nu kwalijk nemen, of juist de opdrachtgever die bij gebrek aan creativiteit akkoord gaan met werkelijk waanzinnig originele slogans als Wij zijn Ajax'? Eerlijk is eerlijk, als een reclamebureau het voor elkaar heeft gekregen om exact dezelfde slogan [dus: Wij zijn...' en dan zelf de gewenste clubnaam invullen op de puntjes], in willekeurige volgorde, te introduceren bij ASR-verzekeringen, NAC Breda, FC Antwerp, Heracles, Derby County en uiteindelijk bij Ajax, dan zijn die gasten commercieel echt goed! Creatief niet, maar commercieel behoren ze zeker tot de top. Zet er een groep betrokken supporters naast, en Henri en zijn complete afdeling kunnen zo op straat worden gezet. Afgeserveerd onder het kopje; 'bevonden: nutteloos'. Maarja, waarschijnlijk is dat een utopie. Echter zouden die commerciële Ajax-mensen zichzelf eens de vraag moeten stellen: ben ik wel Ajacied genoeg? Laat ik, als supporter zijnde, dan ook maar even een toepasselijke slogan uit Enschede jatten: 'aanpassen of opzouten'! C A3N~AMR0 rflBN AMR_0_ De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 17