VAK^ÏH anno 2001 En dit is het dan weer. De laatste thuiswedstrijd van het seizoen 2009 - 2010. Uiteraard is op het moment van schrijven niets zeker. Geen schaal. En nog geen beker. Wel kunnen we stellen dat we weer een enerverend seizoen achter de rug hebben gehad. Een seizoen waarin de support in het stadion weer flink is gegroeid, de mooiste doeken van de tribune zijn gerold en menig stuk pyrotechniek is ontstoken. Ook hebben we op de tribune vaak kunnen genieten van het voetbal, iets wat de laatste jaren wel eens anders is geweest. Toch moeten er prijzen worden gepakt. Zo zijn we dan ook wel weer. Op z'n minst de beker. En met allen op de tribune moeten WIJ ervoor zorgen dat het niet aan ons heeft gelegen. Come you boys! VERBODEN CORTEO VAK410 is meer dan 90 minuten op de tribune. Om die reden wordt er dan ook op de wedstrijddag van AFC Ajax - PSV om 14.00 uur verzameld bij metrostation van der Madeweg. Om gezamenlijk richting het stadion te trekken, wat biertjes te drinken en de sfeer erin te brengen. Bij aankomst van de verzamelplek staan er al een aantal andere blauwe gasten te wachten. Een ME-bus of 15 en half Artis staat paraat. Rond de klok van twee uur wordt de uitgang van het metrostation geblokkeerd. Verschillende jongens staan vast op het metrostation. Via de eigen microfoon wordt de grote groep buiten het station toegesproken om zich te gewoon keurig te gedragen. Hierna moet er nog een minuut of 15 worden gewacht. Nadat het sein wordt gegeven om te gaan lopen loopt een linie ME, inclusief schild en wapenstok op 2 meter afstand, stapsgewijs naar achteren. Het zal niet meer dan 10 meter zijn geweest dat de corteo tot halt wordt geroepen. 'Hier spreekt de politie...'De rest van de mededeling leerde dat de 'demonstratie' [waartegen??] is verboden door de burgemeesters van Amsterdam en Ouderkerk aan de Amstel. Wat een heldendaad. 500 man verzameld zich bij een metrostation om gezamenlijk naar het stadion te lopen. De sociale controle in de groep is bijzonder hoog te noemen. Maar toch. Wat een criminelen! Duizenden euro's aan belastingcenten worden verspild. En aan wat? Pagina 13 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 14