[rrltLDDTTOtsF Joark andaag maar weer eens ouderwets orakelen want de afgelopen tijd was er geen reden om echt vrolijk van te worden. Nadat Juventus van ons [met hulp van de scheids thuis] uit de Europa League heeft verbannen was het andere trieste geval dat de aanhang van Utrecht terug werd gestuurd naar huis, wegens spreekoren. Persoonlijk vind ik het belachelijk en kan ik hier wel om kan janken, maar onze burgermeester vind ik zwak, zwak en nog eens zwak. Ik weet niet of hij wel eens over het Mercatorplein loopt met zijn vrouw maar geloof me daar wordt wat afgesist en geroepen. Laat ik de vernielingen, provocaties, diefstal en berovingen nog achterwege. Hier durft onze grote baas niets aan te doen. In politiek Den haag roepen ze toch echt Tuig moet van de straat. Maar hoe? Hoe dom kan je zijn als FC Utrecht supporter, nadat er al weken over werd gesproken dat er krachtig opgetreden zou worden als er schokkende spreekkoren te horen zouden zijn. In Amsterdam gebruiken we ook wel eens een leuke slagzin maar nooit echt een reden om op te treden. Hooguit een keer te staken als we zingen dat blinde vink zijn moeder hoer is [en dat is ze ook want dat mag je vinden in vrij Nederland] maar over het algemeen proberen wij altijd spreekkoren met veel humor te verzinnen. Maar bij andere clubs lijkt het maar niette lukken om humorvolle spreekkoren te verzinnen. En altijd leuk is het als je onze grappige spreekkoren een paar weken later ook bij andere wedstrijden hoort. Hoe is het toch mogelijk dat nu zelfs bij Heerenveen stadionverboden zijn opgelegd? Het zegt genoeg hoe wij als Ajax gehaat worden echt tot aan het ontploffen aan toe. Heerlijk is het dat je die volkswoede al op honderden meters afstand voelt. Waarom? Gewoon om dat wij de beste zijn. Echt in alles. Ajax is nu eenmaal hot er hoeft maar een grassprietje van kleur te verschieten en wij hebben publiciteit. Dat maakt onze tegenstanders alleen maar moedelozer. Ze moeten juist blij zijn met ons want dan zien ze ook eens een extra lange samenvatting op zondag waarin ze tegen Ajax spelen. Of juist niet na 8 doelpunten tegen hahaha. De plaatselijke FC Utrecht fans hadden zelfs nog pamfletten gekregen met daarop het verzoek vooral je eigen club vocaal te steunen. Ook bij ons werd gevraagd spreekkoren achterwege te laten en onze eigen club vooral te suppoosten. Even voor de duidelijkheid niet wij maar onze tegenstanders komen sissent naar Amsterdam en gaan sissent weer weg maar dan op een andere manier. Ik begrijp nu waarom Utrecht supporters uit de DOMstad komen. Al meteen na het verlaten van de trein begonnen ze te schreeuwen. Harnas Harnas en dan nog wat. Zo hé, wat een taal en dat in plat Utrech's. Er stond op dat moment maar 1 uitdagende Ajax supporter bij de noordzijde met een spandoek met daarop [rot zelf op] Wat ben ik toch goed. Ik belde meteen het alarm nummer 020112. Hoi meneer Cohen met Joark. Ze doen het weer hoor ze zingen Harnas Harnas en ze wijzen naar mijn neus. Maar iedereen kan ruiken dat ze stinken. Aanpakken dat tuig!! Wat je moet doen Meppen, rammen, schoppen kan me niet schele [Nee niet u], Q is schelen met een n sorry. Schelen. Als ze maar zo snel mogelijk in die kut trein zitten het liefst liggen natuurlijk. Wat zegt u! zitten er kinderen bij! Go moos toch, dat is geen nieuws het zijn namelijk allemaal kleuters. Kom op slappe.... Stel een daad nu de verkiezingen er weer aan komen en je de Harnas roepers die het echt menen op het Mercatorplein al jaren niet durft terug te sturen met jouw PVDA. Lat er over en terug die trein. Terug dat transport! Terug naar het dorp van opgespoten zand. Wat moet ik dan? Moet ik ze dan uitleggen waarom ze terug moeten! Ze vertellen wat ze verkeerd deden en dat het echt anders moet en kan in de hoofdstad. Geen enkel probleem ik zal ze wel even manieren leren en zeggen dat er ook andere spreekkoren zijn die toch iets minder beladen zijn. □oor de intercom mocht ik ze toe spreken en om het gezellig te houden ze toe te zingen. Pagina 11 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 12