Een ^[FiiiLgGTfT]^] [HfEaiF \n\@\ Oiooiniip) Nou B. van Mokum orige week vertoefde de gehele Ajax-selectie onder het mom van 'gewoon effe lekker met ons teampje teambuilden' in het Spaanse Barcelona, om daar te gaan kijken naar een superwedstrijd uit het prestigieuze Europese voetbaltoernooi waarvan Ajax inmiddels de naam al niet meer kent. Martin Jol schijnt op de heenvlucht even kort te hebben uitgelegd aan de jongens wat de Champions League ook alweer was. "Waarom speel ik daar dan niet?" vroeg Pantelic ogenblikkelijk geagiteerd aan de trainer. "Daar ben jij te slecht voor, Marko" antwoordde de Haagse oefenmeester eerlijk, waarna Pantelic verwoede pogingen ondernam om het vliegtuig a la minute te verlaten. Hij werd bij de nooduitgang tegengehouden door Leo Beenhakker, die toevallig ook met zijn clubje in het vliegtuig zat. "Marko, dat heeft toch heeelemaal geen zin joh," zei Don Leo, en met zijn staart tussen z'n lange haar ging de Ajax-spits weer op z'n plek zitten. Alle Ajacieden hadden zich enorm verheugd op de wedstrijd FC Barcelona-Arsenal. Achteraf bleek het echter de directe oorzaak van een gigantisch trauma. Sowieso weigerde Oleguer een stap in het Catalaanse stadion te zetten; doodsbang dat hij binnen zou worden uitgelachen en dus had hij zichzelf bij de stadioningang vastgeketend aan een tourniquet. Dat leidde tot de nodige oponthoud, maar uiteindelijk zat onze selectie tijdig op de tribune. De wedstrijd zelf was grandioos, dus die sla ik in deze verslaggeving voor het gemak even over. Het gaat om het gevolg. Het huidige dilemma. Op de terugreis zaten de Ajacieden namelijk allemaal zo erg te huilen, dat veel medepassagiers bij de betreffende vliegtuigmaatschappij hebben geklaagd wegens overlast. Dennis Rommedahl weigert na het zien van de acties van Messi, z'n voetbalschoenen ooit nog eens aan te trekken. De Deen is ontroostbaar. Pantelic is daarentegen zwaar suïcidaal, hij dacht tot dat moment namelijk werkelijk dat hij 's werelds beste spits was. Vurnon Anita en Christian Eriksen huilden ook, maar meer vanwege het late tijdstip; die wilden voorgelezen worden en daarna hun vermoeide oogjes sluiten. Ja, de clubpsycholoog zal de komende tijd overuren maken. Het verschil tussen Ado-Ajax en Barca-Arsenal was blijkbaar net effe een tikkie te groot. Gabri was eigenlijk de enige speler die het leuk had gedurende het tripje naar zijn geboortestreek, dat had echter voornamelijk met de verrukkelijke tapas te maken die hij in Nederland zo miste. Als Ajax dit seizoen geen kampioen wordt, dan is dat de persoonlijke schuld van Lionel Messi. Leuk voetballertje hoor, dat hadden we reeds gezien. Maar zo goed als tegen Arsenal speelt ook hij niet vaak. Lekker lullig om dat te doen op het moment dat je weet dat Ajax bij je in het stadion zit. Want dat wist die kleine Argentijn echt wel. Makkelijk hoor; om die tere Amsterdamse zieltjes effe compleet te knakken. En dat juist op het punt dat we FC Twente uit hun kampioenswaan zouden halen, zodat we voor de zomer nog net even een derde kampioenssterretje konden bijspelden. Allemaal voorbij. Geniaal hoor Jol, zo'n uitstapje. En owja, die Xavi is ook een lui! De Meersche Helden 2010 Pagina 10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 11