(d]® T®(§k.@OTn)©Ë Viitor S inds het schrijven van het stukje voor de vorige De Meersche Helden heeft Jong Ajax twee wedstrijden gespeeld. Uit tegen Groningen werd met 2-1 verloren en thuis tegen sc Heerenveen/ Emmen werd met 2-2 gelijkgespeeld. Niet erg geweldige uitslagen dus. De inhaalwedstrijd tegen feyenoord, die 15 februari gespeeld zou worden, is voor de vijfde keer afgelast [vanwege de weersomstandigheden is de officiële reden. Of zou het angst van de rotterdammers zijn? Die drie punten kunnen ook wel zonder te spelen aan ons worden gegeven anders] en het is dus weer wachten op een nieuwe datum. Qua wedstrijden mag het dan niet zo perfect gaan, qua talenten zijn er wel wat lichtpuntjes. Johan Kappelhof ontwikkelt zich bijvoorbeeld goed. Alhoewel je, als je echt goed bent, meteen vanuit de A1 naar het eerste gaat natuurlijk. Neem een voorbeeld aan ons huidige 'grootste talent' Christian Eriksen. Pas nadat hij al had gedebuteerd voor het eerste, speelde hij voor het eerst een wedstrijd in Jong Ajax. Toch was de bescheiden en ontzettend beleefde Deen blij met zijn debuut voor de beloften, ledereen is nu lyrisch over hem, maar we moeten waken om, na bijvoorbeeld zijn veelbelovende spel tegen Heerenveen, al te euforisch te worden. Het is te begrijpen dat iedereen blij is dat we eindelijk weer zo'n groot talent, een echte Ajaxvoetballer, hebben rondlopen, maar breng hem rustig, met invalbeurten. En geniet ondertussen van zijn hoogstandjes in Jong Ajax, want tegen de beloften van Heerenveen bijvoorbeeld was hij de beste man van het veld. Balvast, tactisch inzicht, prachtige steekpasses, lobjes om om een verdediger heen te komen.. Het is alleen jammer dat veel van zijn medespelers niet zo slim zijn en zijn passes of acties dus niet altijd snappen. De wisselwerking met Suk was in de genoemde wedstrijd wel bij vlagen behoorlijk goed. Suk heeft het 'nadeel' [voor zover je het een nadeel kan noemen] dat hij achter elke bal aan rent, al valt dat natuurlijk vooral op bij een korte invalbeurt in AjaxlBij Jong Ajax is hij ook fel in de goede zin, maar weet hij zijn energie stukken beter te doseren. De dolle stier die hij tegen Roda was, zie je niet 90 minuten lang op De Toekomst. Hij moet daar wel nog in leren temperen natuurlijk. Wel heeft hij een goede techniek, een aardige actie in huis en is hij redelijk snel. Voordeel is natuurlijk ook dat hij voor een Koreaan opvallend lang en sterk is. Zijn doelgerichtheid is één van de punten waar hij nog aan moet werken, maar hij lijkt Geoffey Castillion al voorbijgestreefd te zijn. Aan de ene kant is het natuurlijk een mooi verhaal en is hij in no time een cultheld geworden. Zijn smile en bedankjes als hij weer wordt toegezongen zijn goud waard, maar aan de andere kant zal het hard voor Castillion zijn dat hij na het trainingskamp in Portugal weer is teruggezet in Jong Ajax en ook verder niet meer bij de selectie van het eerste heeft gezeten. Hij weet dat hij nog veel moet verbeteren, maar dat een aangewaaide Koreaan hem zo snel voorbij spurt, zonder de Ajaxopleiding te hebben doorlopen, moet hem vast wel pijn doen. Al is het belangrijkste doel dat hij zichzelf heeft gesteld voor dit seizoen met Jong Ajax kampioen worden, debuteren in de ArenA zou toch ook niet verkeerd zijn. Maar wie weet staat hij over een tijdje samen met Suk in de aanval van Ajaxl Wie weet. Pagina 3 De Meersche Helden 201

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 4