P® m®©G^ m\n\ [M^tFSOQTl anaf het begin van het seizoen wordt hier geschreven over de macht van Martin. Over hoeveel invloed de huidige hoofdtrainer bij Ajax heeft en voor wat voor zaken hij deze laat gelden. De verhuizing van de trainingen naar De Toekomst was aan het begin van het seizoen een stuk spraakmakender dan de versterkingen die Jol aantrok en het leek er op alsof Martin zijn macht voor de verkeerde zaken gebruikte. Helaas zorgde de financiële situatie bij de club dat zijn handen gebonden waren. Met dank aan de zittende bestuurders was het budget dat hij kon uitgeven aan nieuwe spelers beperkt. Na de [mislukte] koopwoede van zijn voorganger lieten diezelfde bestuurders de nieuwe trainer weten dat er voor hem slechts een beperkt budget was voor versterkingen. Geen kind in de snoepwinkel dus maar op de kleintjes letten en proberen slim spelers te halen. Ondanks de beperkingen slaagde Martin er toch in een aantal nieuwe spelers binnen te halen. De Zeeuw, Verhoeven, Atouba en Pantelic werden gehaald. De één kan in de categorie miskoop worden geschaard en direct met een aantal van Van Bastens aankopen aan de kant worden gezet. De ander verdient wat meer krediet en doet het best aardig in het eerste. Hoewel de resultaten vanaf de winterstop op het gelijke spel in Breda en Rotterdam na prima zijn, moeten we op basis van het resultaat tegen Juventus concluderen dat we opnieuw [of nog steeds] aan het opbouwen zijn. In de competitie staan we nog steeds derde en kijken we nog steeds naar boven maar met name op Europees niveau komen we toch echt tekort. Niet aan inzet of enthousiasme, dat was er voldoende. Nee het gochme ontbreekt. Dit gebrek aan ervaring zorgde in het thuisduel tegen Juventus voor dat werd verloren van de Oude Dame uit Turijn. Ajax speelde fris, fel en leuk maar kwam tegen de sluwe Italianen routine tekort om de winst te pakken. Twee momenten van onachtzaamheid kostte 3 punten. De jonge selectie van Jol wil graag maar vergaloppeert zich op het [momenteel voor ons] hoogste Europese platform. Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, ze willen zo graag maar moeten leren geduld te hebben en 90 minuten scherp te blijven. Wat dat betreft kan van het duel tegen Juventus helaas veel meer worden geleerd dan vooraf was gehoopt. Dat de trainer Ajax weer wil laten voetballen zoals de supporters het graag zien blijkt uit het feit dat hij Christian Eriksen op 17 jarige leeftijd laat debuteren, cultheld Suk zijn speelminuten krijgt en talenten als Aissati en Sulejmani krijgen publiekelijk straftraining omdat ze niet voldoen. Met het inbrengen van extra aanvallers tegen Juventus koos Jol bij een 1-2 achterstand voor de dood of de gladiolen. Helaas kon de gelijkmaker niet worden geforceerd maar de intentie van de trainer om strijdend ten onder te gaan was duidelijk. De komende tijd zal Martin zijn handen vol hebben aan het bij elkaar houden van zijn team. Hij moet voor de spelers een toekomst schetsen bij dit Ajax waarin mooie resultaten te bereiken zijn. Waar geen plaats is voor ego's die over geld zeuren maar men als team wil groeien en ontwikkelen. Op het veld dient het aantrekkelijke voetbal dat we allemaal willen zien te worden afgewisseld met een zakelijke benadering zoals bij de laatste uitwedstrijd in Heerenveen. Daar werd de overwinning op zakelijke wijze meegenomen. Om kampioen te worden, of überhaupt resultaten te behalen is het soms nodig om met minder mooi voetbal de punten te pakken. Dit was Ajax de afgelopen jaren vreemd en heeft ons meerdere kampioenschappen gekost. Zonder al teveel hoop te willen hebben lijkt het 'resultaatvoetbal' onder Jol geen vies woord meer en worden ook lelijke uitwedstrijden gewonnen. De komende weken is elke wedstrijd een topper en moet er gewonnen worden! Met de huidige talentvolle selectie, de onvoorwaardelijke steun van de supporters vanaf de tribune en met de rustige, eigenzinnige Martin Jol die aan de touwtjes trekt gaan we nog wat mooie wedstrijden tegemoet. De Meersche Helden 201 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 35