VLEEMDt SHUlTtL ©[nMi [MlffDOlMl HAG \K Speler Uit Korea, afgekort Suk. Wat een verhaal, hij wil graag profvoetballer worden en klopt aan bij Ajax. Op eigen houtje gaat hij een training bezoeken bij Ajax, en meld dat hij wel een balletje kan trappen. Martin Jol laat hem een paar trainingen meedoen, en ja hoor hij krijgt een contract. Een jongensdroom, dit zou best wel eens het begin van een jongensboek kunnen zijn. Maar bij Suk gebeurde het echt, en misschien mede daardoor wordt hij op handen gedragen door de supporters. Bij Heerenveen uit werd zijn naam regelmatig gescandeerd en elke keer als Suk zijn naam hoorde klapte hij naar de meegereisde supporters, na de warming up was hij al zo moe van het klappen dat hij misschien daardoor niet werd ingebracht. Dat is hij niet gewend, allemaal nieuw voor hem. Bij deze dan Suk als dit weer gebeurt, een of misschien twee keer klappen dat is echt genoeg. Je moet wel inzetbaar blijven, en niet al kapot zijn voordatje het veld betreed. Hij is de eerste Koreaan die bij Ajax voetbalt, binnenkort zullen er tijdens de trainingen hordes met kleine Koreaantjes staan om hun idool te bewonderen. Om nog maar niet te spreken over de landelijke papperazi,, een landgenoot die bij Ajax voetbalt dat is nieuws. Wat hij allemaal in zijn mars heeft moet hij nog laten zien, maar op voorhand heeft hij mij al gewonnen. Is Litmanen zo ook niet begonnen bij Ajax, en we weten allemaal hoe het hem is vergaan. Misschien is het wel een optie om hem als basisspeler te laten beginnen tegen Utrecht. Maar elke kans moet je pakken al is hij nog zo klein. Wij gaan ervoor, ik hoop Ajax ook. Dus Suk in de basis ole ole ole. ceee. Pagina 33 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 34