DTMn] WtiD^gtiiïTlË (sKsjlTD ^Ë^][rÖ(s][£)(^(^D(s] Werkgroep "Bob was niet de beste voetballer die we gehad hebben en misschien ook niet de beste trainer. Maar hij was van iedereen de grootste Ajacied. Hij hield van Ajax en hij was Ajax." Deze woorden sprak Ajax-voorzitter Uri Coronel op de afscheidsceremonie van Bobby Haarms, 1 3 juni 2QQ9 op De Toekomst. Bob Haarms overleed op 75-jarige leeftijd en het afscheid dat Bob heeft gekregen kan uniek worden genoemd. Nergens ter wereld zal een assistent-/hersteltrainer zo'n groots afscheid hebben gekregen zoals Bob heeft gehad van Ajax en de supporters. Zijn loyaliteit richting de club waarmee hij alle prijzen won en zijn relatie met de supporters maakten Bob tot de geliefde man zoals we hem allemaal herinneren. De band met de supporters die na zijn pensioen alleen maar sterker werd. Zijn liefde en toewijding voor Ajax werd door de supporters herkend zoals zij die ook onvoorwaardelijk kennen, in een wereld waarin Ajax slechts een tussenstop is voor spelers en bestuurders. "Eens Ajacied, altijd Ajacied" is een bekende uitspraak en bijzonder herkenbaar voor supporters waarbij Ajax door de aderen stroomt. Datzelfde gevoel kregen supporters bij Bob, of zoals Uri zei: 'hij was Ajax". Een halfjaar na het prachtige afscheid op De Toekomst gingen de eerste stemmen op om iets te doen ter nagedachtenis aan Bob, of' Bobby' zoals hij liefkozend door de supporters werd genoemd. Deze geluiden vanuit de supporters werden steeds sterker en eind december ontstonden de eerste ideeën. Vanuit de Supportersvereniging Ajax, AFCA Supportersclub en VAK41 Q ontstond een werkgroep die serieus aan de slag ging met de wens van de supporters. Al snel was de werkgroep het eens op welke manier de liefde en toewijding van Bob voor Ajax als permanent voorbeeld voor alle Ajacieden zou moeten dienen; deze man verdient een standbeeld! Een prestigieus idee omdat een bronzen standbeeld behoorlijk wat kosten met zich meebrengt. Een bedrag tussen de BQ.QQQ en 7Q.QQQ euro is een koopje... Toch is de complete werkgroep het eens dat het met de hulp van de supporters mogelijk moet zijn om een bronzen beeld van Bob te realiseren. Wij als Ajacieden moeten in staat zijn om dit voor elkaar te krijgen. Hiervoor hebben we geen ambtenaar nodig die vlak voor verkiezingstijd een mooi verhaal houdt om zieltjes te winnen of een sponsor die in ruil voor een behoorlijk bedrag zijn bedrijfsnaam aan het beeld wil verbinden Ons doel is uiteindelijk dat het beeld volledig door de supporters wordt gerealiseerd. Een beeld dat met trots als eerbetoon aan misschien wel de laatste der Mohikanen kan worden gemaakt. Vanuit ons Ajax-hartvoor een ECHTE AJACIED. De drie verenigingen in de werkgroep geven de aftrap door alle drie het symbolische bedrag van 1 934 euro te storten, het geboortejaar van Bob. Een mooi begin natuurlijk maar om het totaalbedrag te halen is meer [financiële] hulp nodig. Vandaag zal je in het stadion al de eerste tekenen van de actie zien en vanaf morgen is er een speciale website in de lucht die nog meer duidelijkheid moet geven over de actie. Naast deze drie partijen kunnen we natuurlijk alle hulp gebruiken. Fanzine De Meersche Helden en vele andere supporters hebben al aangegeven de actie te willen steunen, ledereen die een steentje bij wil dragen kan contact opnemen via de website www.dezemanverdienteenstandbeeld.nl Pagina 27 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 28