\A/ederom een bezoek gebracht aan het graf van Bobby Haarms, er is nog weinig veranderd. We spraken nog even met de portier van De Nieuwe Ooster, ook hij vond het vreemd dat er zo weinig aan het graf gedaan wordt. Familie komt nooit langs en laat niks van zich horen, en volgens hem woont zijn weduwe ergens in Frankrijk waar zij samen met Bobby een zomerhuisje hadden. Wel worden familieleden regelmatig gesignaleerd in de Arena waar ze dan lekker op de ere-tribune zitten, sommige zijn zelfs lid van Ajax dan vragen wij ons af hoe zal dit toch komen. Heeft Bobby hier misschien ooit voor gezorgd, toch makkelijk als een familielid werkzaam was bij Het graf ziet er wel herkenbaarder uit, maar dit komt omdat er geen sneeuw meer ligt. Sjaaltjes en bloemen zijn nu zichtbaar, ondanks dat blijft het algeheel Bobby Haarms onwaardig. Het blijft een troosteloze en armoedige bedoeling. Maar er zit schot in de zaak, eindelijk wordt er snel wat aan gedaan. En uiteraard draagt De Meersche Helden zijn steentje daaraan bij. Maar eerst nog even dit, waarom duurt het toch zo lang voordat er daadwerkelijk iets aan gedaan word. Er waren afspraken gemaakt door verschillende partijen, en zoals zo vaak heeft een partij zich daar niet aan gehouden. Ajax heeft daar weinig schuld aan, we moeten niet vergeten dat Ajax in juni vorig jaar een mooi afscheid heeft verzorgd voor de goede beul. Maar bij het graf ligt het even wat anders, dat is een familie aangelegenheid. Zij hebben daarin verzaakt, gaven niet thuis. Na verschillende gesprekken en een deadline is er nog steeds niks gebeurt, reden daarom om dit op te pakken. Dit konden wij niet eerder naar buiten brengen, mede door de deadline en we moesten de wensen van Bobby niet vergeten. Hij heeft dit nooit gewild zeker niet op deze manier, maar het kan niet anders. Het kan niet zo zijn dat een man die bij zijn leven vereerd werd en nu hij er niet meer is vergeten word. Dat kan en mag niet, dat verdient de heer van de meer niet. Vandaar dat er een stap verder werd gegaan. Dit werd meteen opgepakt door Henk, mede doordat hij de laatste jaren dicht bij Bobby stond en eigenlijk nog steeds staat. Pagina 11 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 12