P® m®©G^ m\n\ [M^tFSOQTl Ml a het gelijkspel tegen NAC is de titel ineens wel heel ver weg. De eerste kans om de achterstand met FC Twente te verkleinen werd in Breda niet gepakt, waardoor we nog altijd negen punten achter de koploper staan. Ondanks een goede trainingsweek in Portugal tijdens de winterstop, mist Ajax nog steeds het karakter om in wedstrijden waarin er gevochten moet worden, vanaf het begin scherp te zijn. Daar moet Martin deze maanden aan werken, net zoals aan het opvangen van de zeer waarschijnlijk vertrekkende Luis Suarez. Met het meenemen van Christian Eriksen naar Portugal en Breda heeft Jol in ieder geval een nieuw talent laten ruiken aan het grote werk. De tiener maakte indruk op de trainer en lijkt een veelbelovende toekomst voor zich te hebben. Hem vergelijken met grote nummers tien uit het verleden is nu wat te vroeg, maar Martin heeft in ieder geval vertrouwen in hem. Positief dat opnieuw een speler uit de jeugd op het punt staat om door te breken, maar ondertussen zal Martin ook moeten scouten op beulen voor in de achterhoede, want zowel Anita als Van der Wiel komen nog body tekort. Na ruim negentig minuten in Breda is zoveel wel duidelijk geworden. We zijn de tweede competitiehelft dus niet sterk begonnen en er volgen de komende weken nog minimaal negen cruciale duels. Duels waarin Ajax alle steun hard nodig heeft. Wellicht dat Martin hierin iets voor ons kan betekenen, door bijvoorbeeld eens te gaan praten met de toegangsprijsbepalers binnen onze club. Het was immers diezelfde Martin die via de Ajax-site opriep om Ajax toch vooral te steunen in de poulewedstrijden van de Europa League. Supporters die gehoor gaven aan die oproep kregen vervolgens een wanvertoning tegen Anderlecht voorgeschoteld. Ondanks de geringe animo voor die wedstrijd heeft men besloten om de prijzen nog maar iets op te schroeven nu 'de oude dame' op bezoek komt. "Nog even de supporters een poot uitdraaien voor de we er weer uitliggen," lijkt de gedachte. Het is aan Martin om ervoor te zorgen dat zijn team voor een uitverkocht en kolkend stadion komt te spelen en om door te stoten naar de volgende ronde in zowel het nationale als Europese bekertoernooi. Vreemd dat bij Ajax deze taak om een stadion vol te krijgen bij de trainer moet liggen, maar als Martin hier zijn macht niet voor gebruikt zal de Arena voorlopig niet gevuld zijn bij belangrijke wedstrijden. De prijzen zijn nauwelijks te betalen en even naar Ajax gaan kijken met de kinderen is er niet bij als een kaartje veertig euro kost. Een Europacupavondje met drie personen kost dan al snel meer dan tweehonderd euro. In een tijd waarin iedereen op de spreekwoordelijke kleintjes let, is dat veel geld, dat niet altijd zomaar 'over' is in de portemonnees van de supporters. Supporters zijn af en toe net mensen en moeten ook kiezen waaraan ze hun euro's uitgeven. Het is aan Martin om de directie te overtuigen dat hij wil spelen voor een volle bak en dat de steun vanaf de tribunes en het resultaat belangrijker zijn dan het snelle geld. Het is niet bekend of Martin een achtergrond heeft in de marketingbranche, maar het lijkt toch niet moeilijk om te verkopen dat hij liever in een vol stadion zijn team laat acteren, dan voor 20.COC man en een lege tweede ring. Dit roepen de supporters al jaren, maar zij lijken keer op keer op een Ajax-directie met ongeopende oren te stuiten. Wellicht dat Martin de oordoppen bij de directie uit kan trekken, zodat ook die mensen inzien hoe belangrijk de steun van de supporters werkelijk is. Tot die tijd moet iedereen zich afvragen hoeveel hij of zij nog wil betalen om Ajax vanaf de tribune te zien voetballen, terwijl het ondertussen ook live op tv is, met alle voordelen van dien. De Meersche Helden 201 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 35