(Ote (éöxiQ l^ennen jullie Maarten nog? Ja inderdaad die man van de ijsjes die als algemeen directeur Ajax met de trein naar Azië zou brengen om vervolgens met staart tussen zijn benen richting het bolwerk van Scheringa zou gaan. Hij introduceerde vijf clubwaarden die als fundament zouden moeten dienen voor de manier waarop Ajax de komende jaren beleid zou voeren. Helaas zijn deze kernwaarden samen met Maarten vertrokken en ook die door mooie woorden kunnen we een streep doorzetten. Om het geheugen even op te frissen hieronder nogmaals de vijf clubwaarden, inclusief een korte reactie van de redactie. 1.Ajax speelt aanvallend creatief en dominant voetbal Afwachtend, eentonig en zich aanpassend aan de tegenstander. Zo wordt er de laatste jaren voornamelijk gespeeld. Hoewel Martin Jol momenteel zijn best doet, moeten we maar afwachten hoe lang hij bij Ajax blijft, [zie ook andere clubwaarden] 2. Ajax inspireert voetbalfans over de hele wereld De naamsbekendheid is nog altijd enorm maar de manier waarop Ajax zich presenteert kan moeilijk inspirerend genoemd worden. 3. Ajax kent een topsportklimaat met een unieke jeugdopleiding Wat is een topsportklimaat? Voor elke wedstrijd in een hotel een dutje doen? Weer een nieuwe auto uitzoeken bij de sponsor? Nog meer mensen en hekken om het team heen om de afstand met de fans te vergroten? Graag ontvangen wij een omschrijving voor het woord topsportklimaat. De unieke jeugdopleiding heeft de aandacht van de huidige directie, maar dan met name om de kennis te verkopen waardoor het unieke wel heel snel zal verdwijnen. 4. Ajax heeft een professionele organisatie die zich richt op kwaliteit en continuïteit Een jongen uit de eigen jeugd als Urby vragen om een derde in te leveren wanneer je het contract wilt verlengen klinkt niet heel professioneel. Over de prijs die gevraagd wordt voor de kwaliteit die we te zien krijgen bij Europese- of bekerwedstrijden hoeven we het niet eens te hebben. De enige kwaliteit van de afdeling marketing is het afbreken van de continuïteit die door de supporters wordt gewaarborgd vanwege het feit dat zij naar het stadion komen. Door de achterlijke prijsstelling die ze menen te moeten hanteren vervreemd Ajax zich van de supporters waarmee de continuïteit van onze club in gevaar komt. Hoezo professioneel? 5. Ajax bewaakt zijn historische clubcultuur en is zich bewust van zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid. Oude logo, strepen op de mouw hoezo wordt de clubcultuur bewaakt? Zolang er met genoeg poen wordt gezwaaid is alles mogelijk. Wat ons betreft kunnen die clubwaarden zoals ze er nu mee omgaan bij het afval. We zijn benieuwd naar de volgende mooie verhalen van de nono's zonder Ajax-gevoel in de organisatie en directie, waarin kenbaar wordt wat ze met onze club van plan zijn. Ons doel is duidelijk, Ajax volgen en steunen zolang het wit rode bloed door onze aderen stroomt! Pagina 30 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 31