[]C§][]Tn][pD(g)(l[nl^\V¥E(a]^[FDn(a] De Goeie ouwe tijd ^^jax wordt landskampioen in seizoen 1 981 /1982! Wie dat eind november gezegd zou hebben, was voor gek verklaard. Op dat moment was Johan Cruijff nog geen Ajacied en voerde PSV met kop en schouders de ranglijst van de eredivisie aan. Maar alles veranderde en na de terugkeer van Cruijff verloor Ajax geen wedstrijd meer. In mei zou uiteindelijk de felbegeerde landstitel behaald kunnen worden. Op zondag 8 mei 1 982 zou alles kunnen plaatsvinden in Kerkrade. Helaas gooide opponent Roda JC roet in het eten, door de aanstaande kampioen een punt afhandig te maken: 1-1Een week later, uitgerekend tegen regerend landskampioen AZ'67, zouden de Amsterdammers de klus moeten klaren. Juist AZ'67 was de laatste ploeg die in competitieverband van de Ajacieden gewonnen had. In het laatste weekend van november wonnen de Alkmaarders met 1 -0 in de eigen Alkmaarderhout. Opvallend gegeven was verder nog, dat Ajax exact drie seizoenen geleden ook de landstitel behaalden in een duel met AZ'67. Ajax speelde destijds met 1-1 gelijk door een late treffer met het hoofd door Ray Clarke. Na het duel met AZ'67 zou er nog één speelronde in de eredivisie op het programma staan. Ajax zou dan op bezoek gaan bij Haarlem. Voor het kampioensduel maakte Ajax gebruik van de diensten van het Olympisch Stadion. Het topduel met AZ'67 zou tot op de laatste plaats uitverkocht worden, zodat ruim 6Q.QQQ toeschouwers getuige zouden zijn van Ajax' twintigste landstitel. Kurt Linder, de scheidende coach van Ajax, kon een beroep doen op de sterkste selectie. Alleen Tscheu La Ling ontbrak, wat mede werd veroorzaakt door zijn naderende vertrek uit Amsterdam. Kort nadat scheidsrechter Charles Corver om half drie voor het beginsignaal had gefloten, nam AZ'67 verrassend het initiatief. Mede hierdoor werd weer teruggedacht aan de woorden van Kurt Linder van een week geleden na het gelijke spel in Kerkrade. Linder verklaarde toen dat dit niet meer het Ajax is van zes wedstrijden geleden. Zo bleek ook in de mogelijke kampioenswedstrijd, die al na drie minuten werd opengebroken door AZ'67 door de openingstreffer van Kees Kist: Q-1 voor AZ'67. Toen werd het ineens opvallend stil in het bomvolle stadion. Zeker een half uur lang stichtte AZ, veel met de lange pass strooiend, paniek inde gelederen van Ajax, "De ploeg stond stijf van de zenuwen. Door de snelle voorsprong van AZ werd de angst allen maar groter, ledereen heeft meer gelopen dan ooit maar bemachtigde veel minder de bal", analyseerde Johan Cruijff, die al na acht minuten zijn rechterknie opnieuw verdraaide bij een mislukte effectbal. "Ik moest toen alles met links trappen. Daardoor was het voor mij ook niet zo gemakkelijk om rust te brengen". Piet Schrijvers kan met enkele knappe reddingen een grotere achterstand voorkomen. Zowel Hugo Hovenkamp als John Metgod stonden een keer oog in oog met de Ajax-keeper. Naast Piet Schrijvers sleepte ook Wim Jansen het verkrampte Ajax door de problemen. Tegen de verhouding in corrigeerde het nog voor rust de achterstand. Bij beide treffers speelde Keje Molenaar een hoofdrol. De gelijkmaker van Ajax werd gemaakt door Dick Schoenaker na een goede solo van de Volendammer. Schoenaker schoot de bal met een curve om keeper Eddy Treytel heen, nadat Molenaar Pagina 27 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 28