VAK410 anno 2001 Twee weken na het uitkomen van de Meersche Helden nummer 9 stond de uitwedstrijd tegen FC Utrecht op het programma. FC Utrecht - AFC Ajax. Een beladen wedstrijd, niet om een plek op de ranglijst en niet om de belangrijke 3 punten. Maar een beladen wedstrijd omdat die leeft en geleefd wordt op de tribune. Beide supportersgroepen geven dan net iets meer. Staan 's ochtends net iets anders op. Of laten het slapen gewoon helemaal aan zich voorbij gaan. In het eerste cluster van combibussen zat een delegatie van VAK410 met een reusachtig spandoek. Je kunt dan op je gemak de tijd nemen om dat lapje stof goed neer te leggen. De rest van jongens namen plaats in het laatste cluster. Half 1 is gewoon te vroeg. En op tijd komen is nou net iets waar Ajacieden niet in uitblinken. Voor het instappen werd op het parkeerdek nog even tikkertje gespeeld en overgegooid met een lunchbox. Om de spieren een beetje op te warmen, laten we maar zeggen. De politiechef Utrecht vond dit geen goed plan en besloot met al zijn wijsheid om twee combibussen terug te sturen. Wanneer we het verhaal even door spoelen zien we dat 26 jongens van VAK410 een e-mail hebben ontvangen met de mededeling dat zij voorlopig niet meer welkom zijn. "2Ö0T 2004 Tijdens de thuiswedstrijden tegen Anderlecht en NEC was de leegte zichtbaar op VAK410. Geen kleuren, geen vlaggen, geen gezang en geen support. VAK410 is geen machine waar je een euro ingooit en 90 minuten steun van krijgt. De support vanaf de tribune is een cultuur geworden, met eigen normen, waarden, symbolen, tradities, taal en helden. De onvoorwaardelijk drang om de support weer op te pakken knaagt. Dit blijk alleen al het feit dat meer dan 100 jongens, binnen 3 dagen!, na de loting in de Europa League hun reis richting Turijn hebben geregeld. Dinsdag viert VAK410 haar 9e verjaardag. Op naar de 10! Op naar de 3 sterren! Op naar de vrijheid voor onze 26 jongens! VAK41O De Meersche Helden 2010 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 27