VAK41 anno 2001 Eind januari. Back in business. De lange, hele lange winterstop is dan eindelijk weer voorbij. De laatste thuiswedstrijd, resp. Anderlecht thuis, dateert alweer van 17 december. Een goede zes weken geleden. Tussendoor werd er nog een wedstrijd afgelast in Breda, sneeuwval. Het zou te gevaarlijk zijn geweest om alle supporters naar het stadion te transporteren. De KNVB zou hier vast niet achter hebben gezeten. Laat die combibussen maar lekker door het land glibberen. Betreffende het voetbal was het misschien wel beter ook. Alhoewel je ook 11 sneeuwpoppen met een wit-rood-witte sjaal op het veld had kunnen neerzetten. Wie ziet het verschil? Na de wedstrijd tegen Anderlecht was het nog geen slecht idee geweest. Wie hunkerde nou niet naar een moment van rust. Wellicht is de wedstrijd inmiddels alweer ingehaald. Wellicht ook niet. Op het moment van schrijven hoef je geen waaghals te zijn om je eigen Keizersrace te organiseren. Het ijs is net zo dik in centimeters als dat Ajax in punten is verwijderd van de koppositie. Anyway. Zullen we bijna nog de topper in Zwolle vergeten. WHC uit, 1 -14. De 'voetbal' gerelateerde bijdrage van VAK410 in de Meersche Helden is vaak erg summier. En dat houden we zo. Toch willen we middels deze weg onze complimenten uitspreken dat onze jongens in deze 'wedstrijd' tot aan de laatste minuut de drang hebben gehad om te scoren. Hoe vaak komt het wel niet voor dat we met 4-0, 5-0 de rust in gaan? De '10, 10, 10, 10' galmt door de Arena. De spelers van de tegenpartij durven niet meer terug het veld op. ledereen is er klaar voor om sinds jaren weer de 10 op het scorebord te zien, in een echte wedstrijd. En wat doen de heren? Gas terug, bal rondspelen en met een beetje pech nog een goal tegen krijgen. 'De drie punten zijn binnen en dat is het belangrijkste.' Fuck die mentaliteit! SV JONGENS ZIJN MET ONS! In de vorige Meersche Helden hebben we een bloemlezing geven over de term 'Ultras'. Om het geheugen nog even op te frissen hierbij een geheugensteuntje: Ultras is actie en organisatie. Het is de creatie van een groep mensen, gebaseerd op de fundamentele waarden van vriendschap en respect, passie en instinct, de wil om anders te zijn dan de anderen. Vanuit deze diepe wortels komt de onverbiddelijke liefde voor het truitje en de stad voort. De woede en wens tot confrontatie met zij die de andere kleuren liefhebben. Pagina 25 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 26