fljjjfe Interview Wat vindt je van de vele trainerswissels binnen Ajax de afgelopen jaren? □at is natuurlijk niet normaal, zoveel trainers achter mekaar. Dat is jammer, het hoort niet bij Ajax. Hoewel je wel altijd op een tijdbom zit bij Ajax. Ajax mag thuis natuurlijk nooit een wedstrijd verliezen. Brengt Jol ons weer een kampioensschaal? Martin was als speler al een goeie, ook als trainer heeft hij het goed gedaan. Een man met flair, hij moet nu proberen om het goeie elftal neer te zetten. Op het moment is het nog te wisselvallig, dus kan ik daar nu nog geen andwoord op geven. Toen je stopte als voetballer heb je toen nooit gedacht: ik wordt trainer? Ja, achteraf wel. Het had toch mooi geweest als ik trainer was geweest. Ik heb 12 trainers mee gemaakt, van iedereen steek je wel wat op. Ik heb mijn eigen ideeen over voetbal, aanvallend met buitenspelers. Ik denk ook dat ik een goede trainer geweest zou zijn. Maar spijt mag ik niet hebben: ik heb zo'n mooie carriere gehad, ik heb met iedereen gespeeld. Het oude of nieuwe logo [tijdens deze vraag komt Dennis Bergkamp Sjaak complimenteren met zijn boek]? Alles wat oud is, vind ik mooi, ook de kleding van vroeger. Het oude logo toont ook veel meer. Had je verwacht dat je boek een succes zou worden? Je hoopt het wel natuurlijk. Inmiddels ligt de tweede druk in de winkel. De uitgever is zeer tevreden, we hebben mooi recensies. Ik heb ook een handtekeningensessie gedaan in de Bijenkorf, dat was fantastisch. Er stond me daar een rij, geweldig. Dat had ik nooit verwacht. Nijlpaard Tanja? Ja, dat is me ook een verhaal. Ik had mijn dochters vroeger altijd beloofd: we gaan naar Artis, maar daar kwam nooit wat van. Dat hoorde Raymond Bouwman [de schrijver van Sjaaks boek], en die zei dan gaan we daar nu naar toe. En mijn dochter wilde naar het nijlpaard, Tanja. Drie weken later was ze dood. Maar dat staat wel in mijn boek. Wil je nog wat zeggen tegen de supporters? Zijn ze veranderd? Vroeger waren we één, en nu heb ik het gevoel dat ze soms niet allemaal voor het voetbal komen. Supporters zijn groots als ze achter de club blijven staan, wat er ook gebeurd. Het is wel beter geworden sinds het begin in de Arena, maar het moet niet gaan tegenwerken. De supporters moeten juist één zijn en hun club positief blijven steunen! De Meersche Helden 2010 Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 25