Simt Interview Voetballer in deze tijd of toch vroeger? Als je nu zou spelen met dezelfde resultaten zou dat geweldig zijn. In deze tijd kan je er ook je brood mee verdienen, bij mij gaat het in de eerste plaats om het spelletje. Maar geld is ook wel belangrijk. Daarom ben ik vroeger ook een sigarenzaak begonnen. Leren, daar had je geen zin meer in en die zaak was een mooie bijverdienste. Je verkocht ook kaartjes voor de wedstrijden van Ajax. Ben jij ook eigenlijk niet begonnen met de bus combi? Bij elke uitwedstrijd vertrok er bij mijn winkel altijd wel een bus. Gingen we naar Feijenoord, dan hadden we wel 25 bussen staan. Stonden er 1200 man bij mijn zaak. Dat kan nu niet meer. Ik zei ze s'morgens nog gedag en hielp nog even mee in de winkel voordat ik met Ajax wegging. Ondanks de leeftijd van 71 jaar speel je nog regelmatig je wedstrijdjes. Denk je nooit: nu is het genoeg geweest? Nee, ik ben echt verslaafd aan voetbal. Wat een ander heeft met roken, drugs of drank, heb ik met voetbal. Ik leef ook naar de maandag en donderdag toe, dan kan ik weer lekker trainen. Zolang het kan blijf ik lekker mijn wedstrijdjes spelen. Jaarlijks zijn dat er toch minimaal dertig. We worden nog steeds regelmatig gevraagd, alleen met Lucky Ajax spelen we al 20 wedstrijden per jaar. Afgelopen week speelde ik nog in de Arena voor een goed doel en in de zaal speel ik ook nog wel eens. Clubliefde bestaat dat nog in het hedendaagse voetbal Nee, nu niet meer. Dat heeft ook met geld te maken. In het begin zeggen ze allemaal: "Het is fantastisch om bij Ajax te spelen!" Maar als ze hier een jaar of 2 zijn en ze kunnen ergens anders een tonnetje meer verdienen, dan zijn ze weg hoor. Is het buitenlandse geld de ondergang van het Nederlandse voetbal? Nee, niet de ondergang. Het is natuurlijk ook mooi dat de Nederlandse jongens het in het buitenland zo goed doen. Misschien wordt het nu wat minder omdat er minder geld is in de voetballerij. Als je bij Ajax 1 miljoen bruto kan verdienen en je gaat bij een andere club 3 miljoen netto verdienen... Tja dan twijfel je niet, dan ga je. Kiezen spelers vaak niet te vroeg voor het buitenland? Ja, als je Ajacied bent en je hebt het spelletje hier geleerd vind ik dat je niet eerder naar het buitenland moet gaan dan als je een jaar of 24 bent. Dat is een mooie leeftijd om de stap te wagen. Maar ik zal je wel vertellen dat als het mij was overkomen, dan was ik altijd teruggekomen bij mijn club om misschien een paar jaar met jonge jongens te werken. Dat vond ik zo mooi van Frank Rijkaard. Hoe komt het datje nog steeds geen Erelid bent? In het begin heeft Ajax er niks aan gedaan. Inde tijd dat ik stopte stopte ook Coen Moulijn en die werd meteen Erelid. Ik werd Mister Ajax, ook een buitengewone titel maar geen Erelid. En later gooide Ajax het erop dat ik zaakwaarnemer ben. De Meersche Helden 201 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 23