Simk Interview Hoe kijkje terug op de tijd als voetballer bij Ajax? Ik denk dat er niet één voetballer is geweest bij Ajax die zo'n fijne tijd heeft gehad. Ik ben begonnen bij Ajax eind jaren '40 en ben gestopt in 1973. Ik heb dus de mooiste jaren van Ajax meegemaakt. Kampioensschappen, Europa cups, wereldbeker, supercup, bekers: alles hebben we gewonnen. Dat is een hele mooie periode geweest. Ik heb gespeeld met Rinus Michels, Gé van Dijk, Klaas Bakker, Bobby Haarms en vele anderen. Kwam ik daar als jong jochie, kreeg ik op mijn sodemieter van die oudere spelers. Dan moest je altijd de ballen dragen en de cornervlaggen. En dan dacht je wel eens: "Doe het lekker zelf", maar dat moest je doen in die tijd. Wat zijn je mooiste herinneringen als voetballer? □at waren de vier 5-1 wedstrijden en mijn afscheidswedstrijd tegen Tottenham Hotspur. De 5-1 wedstrijden waren: de beslissingswedstrijd om het kampioenschap tegen Feyenoord op 26 mei 1960 in het Olympisch Stadion: de wedstrijd in Rotterdam tegen Feyenoord 3 dagen voor de Europa Cup 1 finale tegen Inter Milaan: 5-1 tegen Carl Zeiss Jena en de beroemde mistwedstrijd tegen Liverpool. Maar ook de halve finale tegen Benfica [1972 - red.) was mooi, ik maakte de enige goal. Je hebt 11 jaar bij het het Nederlands elftal gezeten en maar 31 interlands gespeeld. Wat is daar de reden van? □at is eigenlijk heel simpel, vroeger speelde je maar 2 of 3 wedstrijden per jaar. Ik heb natuurlijk ook nog 2 jaar in militaire dienst gezeten. Toen kon ik niet spelen wantje mocht niet weg. Als je dat vergelijkt met nu... Tegenwoordig speel je minstens 10 wedstrijden per jaar. Toen je stopte in 1973 als voetballer, was je er toen al klaar voor? Nee, sommige jongens leven daar naartoe. Piet Keizer kwam toen naar me toe en zei: Als jij niet stopt, dan doe ik het." Hij was er aan toe, ik had nog wel 5 jaar door willen spelen. Maar dan wel als speler en niet op de bank bij Ajax. Ik had diverse aanbiedingen om ergens anders te spelen. Bij AZ kon ik zo een contract tekenen voor 2 jaar. Ik heb nooit getwijfeld, mijn afscheid was geweldig: 60.000 juichende supporters in het Olympisch Stadion, dat was fantastich. Ik ben en blijf altijd Ajacied. Pagina 21 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 22