Pepperoni zou je de beste man met bijnamen als "Flappie, 't IJskonijn of de lange uit Voorhout" misschien nog wel het beste kunnen omschrijven. Hij heeft overzicht, techniek (waarmee hij ooit spits hoopte te worden] en doorzettingsvermogen die je alleen aantreft bij de allergrootste in de wereld van voetbal. Zijn begin bij Ajax was destijds zeker niet onomstreden, daar hij in het begin nog wel eens onzeker leek te zijn en de vraag rees of dit wel een keeper voor Ajax zou zijn. Wat dat laatste betreft zal ik er weinig woorden aan vuil maken, want hij heeft zich bij Ajax ontwikkeld tot de keeper van wereldklasse die hij nu is. In 1 995 werd hij uitgeroepen tot beste keeper van Europa, en is volgens velen al jaren een van de beste keepers ter wereld. Naast zijn prestaties als keeper is hij tevens een persoon die emotie een ander gezicht kan geven, zoals na de succesvolle penaltyreeks in de Champions League finale met zijn ManU tegen Chelsea. De gehele serie stafschoppen was een ware thriller te noemen, maar de omhoog gestoken vingers van het eeuwige ijskonijn zijn mij toch het meeste bijgebleven. Ook de tranen van de beste man na de uitschakeling tegen Rusland tijdens Euro 2GÜ8 is zo'n moment dat precies aantoonde waarom Edwin van der Sar van een ander en veel groter kaliber is dan velen van zijn col lega voetballers. Er zijn namelijk ook nog immer altijd voetballers die van een mooie carrière kunnen genieten, maar liever de spotlights zoeken door een geil wijf een huwelijksaanzoek te doen tijdens de winterstop, of met teveel drank op een ongeluk veroorzaken. Ik vraag me dan ook wel eens af hoe van der Sar kijkt naar zijn mede internationals die overal maar lopen te schreeuwen dat ze in Oranje thuis horen, maar als het erop aankomt nog niet eens hun eigen keeper zouden kunnen uitspelen. Dat hij nog ooit voor Ajax zal keepen zie ik niet meer gebeuren al ben ik ervan overtuigd dat zelfs een van der Sar op pensioengerechtigde leeftijd nog immer een meerwaarde zal zijn voor iedere club. Onlangs vernam ik via de media dat de vrouw van Edwin een hersenbloeding heeft gehad en dacht ik gelijk aan wat voor een steun ze aan zo'n man moest hebben. Geen woord van zijn kant uit in de media, geen onzin over nog een keer trouwen waarneer de partner gezond het ziekenhuis verlaat en ook geen flitsende camera's rondom het huis a sportveld. Andersom zal het niet veel anders zijn, want ze zeggen niet voor niets dat achter elke sterke man een nog sterkere vrouw staat. Ik denk er toch bijna zeker van te zijn dat zij als stel voor dat gezegde symbool kunnen staan. Ik heb respectvoor de man die nooit een slecht woord verkondigd over wie dan ook en het duel liever aangaat met zijn handschoenen aan en meestal ook als winnaar van 't veld stapt. Hij heeft de techniek van een topspits, de kalmte van een topschaker en de ervaring van een allround topschaatser. Daarnaast kan hij ook nog aardig keepen, ja hij is werkelijk een voetballer met keeperhandschoenen aan. En dan nog even op verzoek van een aantal Ajacieden die altijd (tenzij ze heengaan] de uitwedstrijden van Ajax bekijken in 't Pandje te Diemen. Wie er ook verantwoordelijk was, wie zijn schuld het dan weer niet was, het maakt ons echt geen ene reet uit, maar zorg er SVP niet meer voor dat een bus kans maakt om te worden teruggestuurd want dan zitten we weer een lange middag opgescheept met Graten Piet. De Meersche Helden 2010 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 17