"Eerst was Roly Bonevacia aanvoerder, toen Danilo tegen psv en uiteindelijk werd ik het. Ik ben er wel een speler voor: ik coach veel en ga al wat jaartjes hier mee, dus dan is de keuze makkelijk, zeker als je als een van de weinige Jong Ajacieden speelt. Ik weet niet of ik nu vaste aanvoerder ben. Dat zie ik wel weer bij de volgende wedstrijd. De afgelopen tijd was het wat vaster, maar het zou ook zo weer kunnen veranderen." Spits Geoffrey Castillion mocht in de winterstop mee naar Portugal met Ajax 1"Ik had het niet ver wacht, maar des te leuker is het voor die jongen. Het is een goede voetballer. Hij is een sterke jongen met een goede individuele actie. Ook is hij technisch en kan hij een aanspeelpunt zijn. Ik vind dat hij zich goed heeft ontwikkeld dit seizoen. Verder is het lastig uitblinkers te noemen, omdat er zo weinig vast hebben gespeeld. Wel vind ik dat Johan Kappelhof het goed doet en dat ikzelf ook wel aardig heb gepresteerd. Je kunt de progressie van het team het best zien op trainingen. Je hebt natuurlijk ook wedstrijden nodig om wat je leert eruit te laten komen, maar het is vooral belangrijk om honderd procent te geven op de training. Op dinsdag worden er nu vaak wedstrijden gespeeld met de spelers die op maandag niet speelden. Ik vind het goed dat dat gebeurt, maar het is niet altijd even makkelijk om je voor die wedstrijden op te laden." Vanaf 1 januari is ook spits Hyun Jun Suk Jong Ajacied. Inderdaad, de voetballer die zichzelf aanbood aan Ajax en uiteindelijk een contract verdiende. Nathaniel: "Zuid-Koreanen staan er niet bekend om heel groot te zijn, maar hij is toch behoorlijk lang en heel sterk. Hij maakt tot nu toe een goede indruk op mij. Je zult de komende tijd denk ik nog wel afwisseling krijgen met Geoffrey en Suk, want Geoffrey zal niet opeens alle wedstrijden in Ajax 1 gaan spelen, hij zal ook nog wel terugkomen. Maar Suk is een vergelijkbare speler." "Ik ben erg tevreden met Pieter Huistra en Fred Grim als trainers. Ze vullen elkaar goed aan. Ik vind trainers plezierig als ze wat minder schreeuwen aan het veld, maar gewoon persoonlijk je de dingen vertellen. En dat doen deze trainers. Soms moet er natuurlijk wel even tijdens een wedstrijd hard de waarheid worden gezegd, maar wij weten zelf wel wat we aan het doen zijn. Daar train je weken voor, je hebt besprekingen daarvoor en de meeste jongens lopen al jaren mee, dus die weten dondersgoed wat ze moeten en kunnen doen en die hoeven in het veld echt niet bestuurd te worden" "Ik denk zeker dat het erin zit om kampioen te worden, want we hebben een kwalitatief sterk team. Maar je weet niet wat er gaat gebeuren in de winterstop. Ik denk dat er nog wel wat gaat gebeuren qua transfers. Maar dat moeten we afwachten. Ik weet zelf ook nog niet of ik blijf. De kans bestaat dat ik verhuurd wordt. We zijn er druk mee bezig. Ik wil dit seizoen gewoon zoveel mogelijk minuten maken en laten zien wat ik in huis heb." De Meersche Helden 201

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 15