Viitor J ong Ajax is maandag aan de tweede competitiehelft begonnen. Nathaniel Will, aanvoerder tijdens de laatste paar wedstrijden voor de winterstop, vertelt hoe hij de eerste seizoenshelft beleefd heeft. "Elk jaar begint Jong Ajax met een team met veel nieuwe gezichten. Dan moet je aan elkaar wennen en daardoor verloren we de eerste twee wedstrijden. Als je eenmaal een beetje op elkaar ingespeeld ben, weet je wat je aan elkaar hebt en gaat het beter draaien. We spelen natuurlijk ook geregeld met spelers uit de A-selectie. Dat heeft niet altijd een voordeel, maar vaak verbetert het wel de kwaliteit. Je leert vooral van de ervaring die ze hebben, het coachen, het neerzetten. Vooral van Rob Wielaert en Rasmus Lindgren, maar ook van bijvoorbeeld Jeroen Verhoeven. Het is natuurlijk een groot nadeel dat wij, de jonge spelers, daardoor minder spelen, maar dat is nu eenmaal zo. In het begin hebben we daar uitvoerig over gesproken, maar we wisten dat zo de situatie was. Daar hebben we ons bij neergelegd en het is gewoon knokken voor een kans. Voor de rest moet je gewoon heel veel leren van die jongens." Na de twee verloren wedstrijden werden drie wedstrijden op rij gewonnen. Tussendoor werd de bekerwed strijd tegen het 'grote' AZ gespeeld. "Eerst was ik er niet zeker van dat ik zou spelen, maar uiteindelijk hoor je dat je speelt. Daar hoop je echt op. Vorig jaar ben ik kampioen met Jong Ajax geworden en heb ik veel wedstrijden gespeeld. Een wedstrijd tegen de regerend landskampioen was echt een beloning voor het kampioenschap. Je wilt natuurlijk liever de eerste ronde tegen een ander spelen, maar het is wel een mooi affiche. De wedstrijd was fantastisch. De sfeer was geweldig, het Ajax-publiek dat er zat., het was heel mooi. Toen we het veld opkwamen, was dat echt een kippenvelmoment. Tegen Jong psv in de ArenA was er ook een mooie sfeer. Ik heb niet vaak voor zoveel mensen gespeeld. Wat dat betreft heb ik wel geleerd dit seizoen, om in dat soort situaties te spelen. We gaven de wedstrijd een beetje ongelukkig uit handen in de laatste minuten. We kwamen wat gelukkig op voorsprong, maar we hielden het aardig lang vol. Dan moet je het gewoon uitspelen. Maar ook van dat soort momenten leer je. Het is wel knullig en je baalt ervan, maar het is niet anders. Vervolgens werd de wedstrijd tegen jong feyenoord steeds uitgesteld. Dat is balen. Je weet dat feyenoord niet over zo'n grote selectie kan beschikken als wij. Ik denk dat wij ook zeker die wedstrijd kunnen winnen. Plus dat het een hele mooie wedstrijd is om te spelen. Het is toch de Klassieker, alhoewel het jammer is dat er zonder publiek wordt gespeeld, maar daar moet je ook mee leren omgaan. Als we de wedstrijd winnen, staan we op kop. We hadden een wat mindere start dit seizoen, maar je weet dat je met Ajax om de bovenste plaatsen hoort mee te doen, vooral met de selectie waarmee wij spelen. En dat doen we gelukkig tot nu toe nog. Hopelijk kunnen we die lijn doortrekken." Pagina 13 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 14