Johnny Heitinga ohnny Heitinga voetbalt alweer een paar jaar in het buitenland. Zijn gevoel van clubliefde laat hem echter niet in de steek, zeker niet als het om Ajax gaat. De Deze man verdient een standbeeld-actie voor een standbeeld van Bobby Haarms, steunt hij daarom; hij is zelfs ambassadeur. De voormalig Ajax-verdediger: "Ik ben ambassadeur van de Deze man verdient een standbeeld-actie geworden, omdat Bob het verdient. Hij is een rasechte Ajacied in alle opzichten; een man met karakter, en die altijd wilde winnen. Hij heeft alle successen van de club meegemaakt." Op zich opvallend, aangezien Bobby al gestopt was met zijn functie als assistent-trainer toen Heitinga bij Ajax 1 kwam. Johnny heeft vroeger hooguit als jeugdspeler de hersteltrainingen van Bobby kunnen aanschouwen op de trainingsvelden bij De Meer. Hij verklaart zijn band met De goede beul; "Bobby was wellicht niet meer als assistent-trainer bezig, maar alsnog kwam ik hem dagelijks tegen bij de Arena. Bob hield zich in die jaren namelijk met de grasmat bezig. Hij zorgde ervoor dat wij er op zondag op konden vlammen. Daarnaast hebben we zelfs een keer met de gehele Ajax-staf en de spelers feest gevierd in Bobby z'n restaurant nadat we een prijs behaalden." Tot slot wilt Heitinga graag nog iets tegen Bob zeggen. "Stel dat-ie het hoort, je weet maar nooit toch?" zegt hij glimlachend. "De kans is groot dat ik mijn carrière afsluit bij Ajax en ik zal ervoor zorgen dat mensen jou nooit zullen vergeten!" De Meersche Helden 201 Pagina 8

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 9