AFGA Supportersclub Vooruit snuiters, op naar één Ajax! 0)p het moment dat bekende Ajacieden als ambassadeur een oproep plaatsen op de website van de actiegroep voor een donatie ten behoeve van een standbeeld van Bobby, beseffen we nogmaals welke impact Bobby heeft gehad en nog steeds heeft. Op Ajax maar zeker ook op de supporters. En dus ook op de AFCA Supportersclub. Eigenlijk is Bobby onze ambassadeur. Want waar Bobby voor staat, daar willen wij ook voor staan! Wij herkennen en erkennen zijn karakter dat authentiek bleef in veranderende tijden. Bobby staat voor dienstbaarheid, onvoorwaardelijke trouw, passie en loyaliteit. En daar wil iedere echte Ajacied zich maar al te graag mee identificeren. Bobby als verpersoonlijking van ons ideale Ajax. Een echte Ajacied, dat ben je niet voor even. Een echte Ajacied, dat blijf je heel je leven! Bobby heeft Ajax in diverse decennia meegemaakt. Van Amsterdams team tot wereldclub. Van De Meer tot de ArenA. Van semiprofs tot miljonairs. Ondanks alle verleidingen bleef hij trouw aan zijn grote liefde: Ajax. Uri Coronel zei het laatst treffend tegen ons. "We hebben te maken met broodvoetballers en clubmensen. En jullie zijn clubmensen." Zo was Bobby ook. Bobby was, is en blijft een clubman. Geen broodtrainer. Bobby waardeerde mensen met dezelfde bloedgroep. Bobby hield van clubmensen. Vandaar dat hij altijd klaar stond voor de supporters. Bobby had oog voor de inzet en betrokkenheid van supporters en vrijwilligers die zich belangeloos inzetten voor een beter Ajax. Bobby vond het prachtig hoe ieder op zijn eigen wijze probeerde om daar een steentje aan bij te dragen. Wij zijn er als AFCA Supportersclub trots op dat Bobby ons erelid is. Want een betere ambassadeur als Bobby kun je je niet wensen! Bobby was ons verlengstuk en verbindingsman met de club in tijden dat Ajax en zijn achterban van elkaar dreigden te vervreemden. Bobby gaf zijn ziel en zaligheid om beiden dichter bij elkaar te brengen. Hij voelde zich thuis tussen de supporters en genoot van de welverdiende aandacht en warmte die hij kreeg. Als erelid van de AFCA Supportersclub was Bobby net zo fanatiek als op het veld. Hij wilde goed op de hoogte blijven van alles wat er speelde en luisterde aandachtig naar onze meningen en ervaringen. Voor Bobby was de titel 'erelid' beslist geen papieren onderscheiding. Verre van dat zelfs. Bobby was present op iedere vergadering en als je hem te laat had uitgenodigd, kreeg je de wind van voren! Het Supportershome gaf hem een huiskamergevoel. Lekker ouwehoeren met echte Ajacieden over zijn duppie onder het genot van een bakkie. De laatste jaren heeft hij menigmaal van achter het raam van het home een training bekeken. Nog even fanatiek als vroeger en klaar om in te grijpen. "Hé snuiter, het is hier geen speeltuinvereniging!" Ook in zijn laatste moeilijke jaren hielden we goed contact met Bobby. Een bezoek deed hem zichtbaar goed en zo konden wij iets terug doen voor alles wat hij ons heeft gegeven. We hopen dat we Bobby's grote wens kunnen realiseren:...één Ajax! De Meersche Helden 2010 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 7