Daniel Dekker Over Bobby WW elkom in de troep jongen". Waar't precies was weet ik niet meer. Het waren de eerste woorden die Bobby Haarms tegen mij sprak toen ik mezelf voorstelde als voorzitter van de Supportersverenging Ajax. Ik vond 't bijzonder en indrukwekkend tegelijk. De enige echte Bob stond tegenover mij. Een sigaretje tussen z'n lippen. Tot die dag had ik 'm alleen op gepaste afstand gezien. Bij trainingen, in het stadion en op de televisie. Altijd schitterende beelden. Passie, betrokkenheid en vooral beleving. Uitstraling en charisma van een echte Ajacied. Iets om eigenlijk jaloers op te zijn. We raakten wat aan de praat over het Ajax virus. "Het zit in je donder en je raakt 't nooit meer kwijt". De zogenaamde revalidatietraining van Bobby is nog steeds legendarisch. Gevreesd en rechtvaardig. Vanaf 1967 heeft Bobby honderden spelers teruggebracht. Een gespecialiseerde training die zwaar, heel zwaar was. Tot aan het vest gevuld met 7 kilo zand. Dan wisten de spelers dat ze er bijna waren. Terug naar het eerste elftal. Hij kon er mooi over vertellen. Alsof je er bij was. Voor Bobby was het echte clubleven bij Ajax belangrijk. Natuurlijk de tijden veranderen maar Bobby veranderde nooit. Een soort houvast voor alle supporters en dus ook voor mij. Bij de Supportersvereniging Ajax is Bobby erelid, we hebben een mooi ingerichte Bob Haarms kamer met foto's en 'n vitrinekast gevuld met relikwieën. Veel is van voor mijn tijd maar als we in deze kamer vergaderen of zaken bespreken heerst er een goede sfeer. Dat kan geen suggestie zijn. Het dwingt ons om over de club te denken zoals Bobby dat geleerd heeft. Geen flauwekul, oprechtheid en liefde voor Ajax. Begin 2009 hielden we een nieuwjaarsreceptie in het Ajax Life Café in de Arena. Ik had 't niet gedacht of verwacht maar Bobby was er. Staand achter een soort rollator duwde hij de kraag van z'n colbert naar voren en liet mij de speld zien die ere leden van de supportersverenging krijgen. "Ik heb 'm op hoor jongen, maar ik heb veel liever die derde ster". Vorig jaar, op een mooie zaterdag, was ik onderweg naar mijn radio uitzending toen ik werd gebeld, □ie nacht was 't gebeurd. "Bobby is er niet meer" klonk 't op de hands free door de auto. Het koste mij die dag veel moeite om een aardig programma te maken. Mijn gedachten dwaalden telkens weer af. "Er is een stuk van Ajax dood" dacht ik steeds. Daniel Dekker Ajax Life/ü|piia Smit Pagina 5 De Meersche Helden 201 voorzitter Supportersvereniging Ajax

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 6