Rob. Dini en Niels Over Bobby ob was een goede vriend van Bobby en oud-voorzitter van de vriendenclub FC Blijleven. "FC Blijleven is opgericht in de begin jaren '80 random Bobby Haarms. Ik was voorzitter bij W Aalsmeer en Bobby die weg was bij Ajax werd trainer van de A selectie van W Aalsmeer, zo ben ik voor het eerst in contact gekomen met Bobby. Na een jaar vertrok Bobby naar FC Volendam maar we hebben altijd contact gehouden. De naam FC Blijleven heeft zijn naam te danken aan het feit dat er bij W Aalsmeer wat leden waren die niet altijd hun contributie op tijd betaalden. Één daarvan was de familie Blijleven en FC Blijleven was geboren. FC Blijleven groeide uit tot een groep van ongeveer 15 man en Bobby was de spil van de club. Een keer in de week kwamen de mannen, want er zaten geen vrouwen bij, bij elkaar in het restaurant La Perche d'Or aan het Delftlandplein in Amsterdam. Dit restaurant was van de vrouw van Bobby, Tilly Haarms. Op donderdags was dat, Bobby was er dan ook vaak bij en er werd eigenlijk alleen maar over voetbal gesproken. Meestal was dat over Ajax. Je kon niet zomaar lid worden bij FC Blijleven, je moest een vriend hebben binnen de club en alle leden hadden een functie binnen de club, de club had dus eigenlijk geen leden. Een keer per jaar mochten de vrouwen mee, dat was met het jaarlijkse kerstdiner, allemaal netjes in het pak. Geweldige tijden waren dat, mooie herinneringen. Soms gingen we met een bus naar een uitwedstrijd van Ajax, bijvoorbeeld Heerenveen, en dan bleven we daar een nachtje slapen. Bobby regelde dan de kaarten. FC Blijleven bestaat niet meer. Een paar jaar geleden zijn we gestopt, maar we hebben nog allemaal contact met elkaar, en na de dood van Bobby hebben we elkaar natuurlijk wat vaker gezien." Met een glimlach op zijn gezicht vertelt Rob zijn verhaal, je kan duidelijk zien dat hij met weemoed terugdenkt aan die tijd. Echtpaar Nils en Dini waren jarenlang zeer goede vrienden van Bobby. "Tsja, Bobby... We denken nog dagelijks aan hem, we missen hem ook." Nils was ook één van de vrienden bij FC Blijleven maar kende Bobby al veel langer. "Ik had een kantoor vlak bij het Delftlandplein, en toen daar La Perche d'Or kwam ben ik daar regelmatig geweest en kreeg toen meer contact met Bobby. Geweldige man was dat, we hebben veel plezier met hem beleefd, en soms ook mindere dingen, zeker de laatste jaren." Dini vertelt verder: "Hij was een hele lieve man en Ajax was bij hem de onbetwiste nummer 1Ajax kwam altijd op de eerste plaats, dat ging ten koste van andere dingen. Zijn familie kwam op plaats 2 en dat ging natuurlijk niet altijd goed. Zeker de laatste jaren, toen hij niet meer bij Ajax werkte, speelde dat steeds vaker op. We hebben hem ook de laatste jaren intensief begeleid toen het lichamelijk steeds minder met hem ging." Lovend zijn ze over de acties die zijn opgezet door de Supporters van Ajax. "Allemaal staan ze achter onze Bobby. Het afscheid was ook fantastisch. We waarderen dezemanverdienteenstandbeeld.nl heel erg en we vinden het ook heel leuk dat er een standbeeld komt. Bobby vond alle aandacht die hij altijd kreeg van de supporters geweldig. Hij nam ook altijd alle tijd voor ze. Wij zullen Bobby in ieder geval nooit vergeten en op deze manier, een standbeeld, zal dat ook zeker nooit gebeuren." De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 5