Henk Voors Over Bobby enk Voors is werkzaam als coördinator supportersbeleid bij Ajax. Hij was de laatste jaren nauw betrokken bij Bobby Haarms. Speciaal voor deze uitgave mochten we hem wat vragen stellen over Bobby. Wat was jou relatie met Bobby? Ik leerde Bobby persoonlijk kennen met de oprichting van het supportershome: ik kwam in het bestuur en Bobby was voorzitter. Vanaf het begin hadden we een klik: we zaten altijd op een lijn en dat is door de loop der jaren heen alleen maar verder gegroeid. Hoe zou jij deze clubicoon willen omschrijven? Bobby straalde Ajax uit, hij was Ajax. Op trainingen kon hij bikkelhard zijn, sommige spelers waren zelfs bang voor zijn trainingsmethoden. Zij wisten ook dat als ze Bobby hadden gehad, ze wel weer wedstrijdfit waren. Maar van origine was hij een lieve en zachtaardige man, die ook heel veel liefde uitstraalde. Zeker richting de supporters. Wat vindt je van alle acties die voor hem zijn opgezet? Denk bijvoorbeeld aan dezemanverdienteenstandbeeld. Geweldig vind ik dat! Als je kijkt dat er vanuit de supporters mensen opstaan die zeggen: "Deze man verdient een standbeeld", dat in een korte tijd opzetten en zo professioneel en zo goed... En dan 34.QQQ Euro ophalen met een collecte, dan geeft dat bij mij aan dat iedereen vindt dat Bobby een standbeeld verdient. En ik ben blij dat het standbeeld er ook gaat komen. Bobby mag nooit vergeten worden. Waarom gebeurt dit wel voor Bobby en bijvoorbeeld niet voor Sjakie Wolffs? Dat heeft natuurlijk te maken met het feit dat Bobby veel nadrukkelijker aanwezig was. Sjakie is ook immens populair onder de supporters, maar was gewoon minder in beeld dan Bobby. Bobby was trainer en die beelden en foto's gingen de hele wereld over. Hij was ook vaker onder de supporters dan Sjakie. Waar komt het standbeeld het meest tot zijn recht volgens jou? Dat vind ik moeilijk want ik sta er een beetje dubbel in. Aan de ene kant zou ik zeggen op de middenstip van het vroegere stadion De Meer. Dan staat het standbeeld eigenlijk recht voor zijn huis waar hij geboren is en dat is ook de plek waar hij al zijn successen heeft gehaald. Een nadeel van die plek is dat het wat minder toegankelijk is. Ik vind wel dat het standbeeld moet staan op een plek die makkelijk toegankelijk is, dan denk ik al snel aan De Toekomst. Maar dan kan ik Ajax begrijpen als ze zeggen dat ze daar bepaalde criteria voor hebben. In de huidige situatie zie ik hem graag aan de zuidkant van de Arena komen, mede ook omdat de actie dezemanverdienteenstandbeeld.nl vanuit de supporters komt. Daar komt ook het nieuwe supportershome, en als het standbeeld daar ook komt zou dat natuurlijk geweldig zijn. Wat maakte Bobby één met de supporters? Zijn loyaliteit naar de supporters toe. Hij hechtte ook veel waarde aan de supporters. Bobby wist dat zonder supporters een club niks waard is, en hij was natuurlijk zelf ook een gewone jongen. Hij vond het ook geweldig om met supporters om te gaan, hij was een regelmatige bezoeker van het supportershome en had het er altijd enorm naar zijn zin. Tot het laatste moment deed hij dat, zelfs toen hij een scootmobiel had was hij er te vinden op wedstrijddagen. Hij nam ook alle tijd voor een foto of een handtekening hij zei bijna nooit nee. Pagina 3 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 4