Richard Witschge Over Bobby ichard Witschge was als voetballer befaamd om zijn geweldige linkerbeen, maar tevens om zijn Amsterdamse humor en kattenkwaad. Vanzelfsprekend speelde Haarms ook een rol in zijn carrière bij Ajax. Witschge, over nachtmerries, en - uiteraard - streken van vroeger met betrekking tot Bobby. Ben je in jouw Ajax-tijd wel eens wakker geworden uit een nachtmerrie waarin Bobby jou aan het afbeulen was? Nee ik had geen nachtmerries over Bob. Ik keek er juist naar uit om met Bobby te trainen, want als je na een blessure bij Bobby terecht kwam, was het doorgaans het laatste stapje op de weg terug naar de selectie. Het betekende datje bijna speelklaar was. Wat was de meest nare oefening die je onder Bobby moest doen? Zijn klassieke oefening op de houten bank. Dan moest je je knieën heffen op dat houten bankje en op den duur verzuurde je dijbenen dan onwijs. Niet prettig. Wat is het leukste moment wat je met hem hebt beleefd? Toen we ooit op trainingskamp waren met Ajax, ben ik samen met een groepje spelers stiekem weggegaan 's nachts. We kwamen laat terug en om te zorgen dat we niet werden opgemerkt klommen we via het dakraam naar binnen; de slaapkamers in. Een toenmalige collega sprong door het verkeerde raam naar binnen, en kwam toen bovenop Bob terecht. Heb je ooit een betere hersteltrainer meegemaakt? Bobby was iemand van de oude stempel. Van het principe; 'niet zeuren maar werken'. Ik denk dat het voor je mentaliteit goed is om echt door te gaan, totdat je bijna moet kotsen, zodat je weet tot hoe ver je als speler kunt gaan. Tegenwoordig wordt die methode niet meer gebruikt en wordt er getraind aan de hand verschillende onderzoeken en studies. Zelf weet ik niet wat beter is, maar na elke training van Bob, was ik blij niet omdat het afgelopen was, maar dat ik er een voldaan gevoel aan overhield. Hoe zou jij Bobby Haarms omschrijven □aar kan ik kort over zijn. Bob was Ajax. Want dat was zijn lust en leven. De Meersche Helden 2010 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 33