Danny Blind Over Bobby [Hen naam die natuurlijk niet mag ontbreken in deze speciale uitgave is die van Danny Blind. Ook een Ajacied in hart en nieren, die ook al meer dan 20 jaar voor onze club werkzaam is. Danny heeft dan ook jaren met Bobby gewerkt. Wij stelden hem een paar vragen. Hoe was jouw relatie met Bobby? Ja, die was heel goed. Laat ik voorop stellen dat ik gelukkig niet zoveel met hem heb hoeven werken. Ik ben als voetballer niet zo vaak geblesseerd geweest, dus heb niet zo vaak zijn Bobby-Haarms- methode moeten doorstaan. Desalniettemin had ik een hele goede band met hem, Bobby was iemand van de oude stempel. Binnen een groep bewaakte hij ook de hiërarchie, in die zin zaten wij wel aan dezelfde kant. Hij was een clubman pur sang en schikte zich volledig in zijn rol, hij cijferde zichzelf volledig weg voor de club. Wat dat aangaat was er wederzijds respect. Wat vond jij van zijn inmiddels bekende aanpak? We hebben het er nu nog wel eens over, als het gaat om het medisch overleg of de discussie over de laatste fase van een speler tijdens zijn herstel. Hoe ga je dat doen en wie doet dat, dan wordt er wel eens gememoreerd aan de Bobby-Haarms-methode. In die tijd hoorde dat er zeker bij, het was een onderdeel van een traject dat je moest bewandelen. Of deze methode tegenwoordig nog kan is de vraag, maar als je praat over het mentale aspect dan speelde dat een enorme rol. Als je Bobby doorstaan hebt dan ben je er klaar voor, dat werkte bij de spelers. Als ik zijn oefeningen had gedaan dan zat het in mijn kop ook goed: dan was ik er weer klaar voor. Als je zijn oefeningen helemaal gaat ontleden - is het tegenwoordig misschien wat achterhaald, maar het mentale aspect blijft belangrijk, □at werkte toen en misschien zou het nu ook nog wel werken. Hoe komt het dat Bobby op handen werd/wordt gedragen door de supporters? Verschillende factoren spelen daar een rol in. Ten eerste was Ajax zijn leven en dat heeft hij ook altijd uitgedragen. Hij maakte dan wel een uitstapje naar Volendam, maar Ajax was zijn club en hij is nooit in de verleiding gekomen om daarvan af te wijken. Dat zien mensen graag, datje een clubman bent. □at alleen is niet belangrijk: je zult je ook moeten bewijzen in je werk en altijd achter je club blijven staan. En dat heeft Bobby gedaan, niemand heeft hem ooit kunnen betrappen in bijvoorbeeld interviews waarin hij iets negatiefs over de club zei. Dat alles bij elkaar maakte hem een geliefd persoon. Het is niet alleen de goeie dingen zeggen, maar de goeie dingen zeggen en ook doen. De Meersche Helden 2010 Pagina 31

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 32