Sjaak Swart Over Bobby Louis v.d. Vuurst Over Bobby jaak Swart behoeft eigenlijk geen introductie. Mister Ajax oftewel de man met de meeste wedstrijden in Ajax 1In een uitgave als deze mag Swart dus niet ontbreken, want net als Bobby is Swart een Ajax-icoon. Als je een top tien zou moeten maken met mensen met een echt Ajax-hart, op welke plek zou je Bobby Haarms dan zetten? Ik zou Bobby Haarms sowieso bij de eerste 5 neer zetten. Hoe heb jij Bob gekend? Bobby heeft mij geholpen een professional te worden. En we hebben samen in het eerste elftal gespeeld. Hij voetbalde achter mij als middenvelder. Verder heb ik met hem samengewerkt bij Ajax Zaterdag; dat team hebben wij destijds samen omhoog geholpen. Je hebt onlangs een boek uitgebracht over jouw leven, zou jij een boek willen lezen over het leven van Bobby Haarms? Natuurlijk zou ik een boek over Bobby willen lezen. Het zou een prima initiatief zijn. Wat is jouw mooiste herinnering aan hem? Al die jaren was hij - net als ik - een echte Ajacied. Dat vind ik toch het mooiste. Hoe zou jij Bob omschrijven? Ik zou Bob omschrijven als iemand die je keihard behandelde tijdens trainingen, maar die wel een klein hartje bezat. Een man die wél werkelijk alles voor je over had. (O) e huisfotograaf van Ajax heeft Bob jaren van dichtbij meegemaakt. Louis had Bob zogezegd scherp in beeld, om het in fotografische termen uit te drukken. Naast collega's, waren de twee ook vrienden. Louis van de Vuurst over zijn vriend, en oud-collega. Wat voor man was Bobby? Bobby was een gedreven, lieve vriend. Een echte Ajacied en een man met veel emoties. Bob was werkelijk altijd bij Ajax, op elk tijdstip van de dag. Als het maar om Ajax ging en alles wat er mee te maken had, dan was het goed. Welke foto die jij van Bob maakte vind je de meest bijzondere? □e mooiste foto's die ik van Bob heb gemaakt zijn natuurlijk de foto's waarop Bob trainingen verricht met zijn bekende bankje. Maar ik heb ook foto's van Bob met een sigaret en een glas whisky; dat typeerde hem ook wel. Uiteraard zijn ook de plaatjes van hem met de Europa cup boven het hoofd geheven erg mooi. Bovendien was Bobby voor mij altijd een zeer dankbaar model voor mijn foto's; altijd een gedreven, grote smile of dan trok hij ineens een zeer fanatiek hoofd. De Meersche Helden 2010 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 31