Michael v Praag Over Bobby ichael van Praag was, net als zijn vader Jaap van Praag, Ajax-voorzitter gedurende een succesperiode. Europese cups, landstitels, bekers; alles werd onder hun bewind binnengesleept. De familie Van Praag heeft dus een flinke Ajax-geschiedenis en daarmee automatisch een enorm raakvlak met Bobby. Daarom is het erg waardevol om ook Michael van Praag te vragen naar zijn herinneringen en ervaringen met De goede beul. Hoe zou u uw band met Bobby omschrijven? Bobby kende mijn vader natuurlijk heel goed. Hij was al trainer bij Ajax toen mijn vader voorzitter was. Waaruit bestond die band? Echte Ajacieden hadden bij Bob altijd een streepje voor ten opzichte van mensen die alleen maar zeiden dat ze voor Ajax waren. Hoe is die band ontstaan? Mijn vader was zo'n Ajacied in hart en nieren en hij en Bob waren in die tijd dus zowat onafscheidelijk. Toen dan ook de zoon van Jaap van Praag voorzitter bij Ajax werd, was dat voor Bob iets heel speciaals. Voorzitterschap van vader op zoon, met Ajax als bindende factor, dat was voor Bob zowat het ultieme ding. Hij gedroeg zich tegen mij dan ook als of hij mijn tweede vader was, en het was vanzelfsprekend dat ik altijd op zijn onvoorwaardelijke steun kon rekenen. En dat was ook zo. Bob kwam vaak naar me toe en fluisterde me dan in dat ik daar en daar eens op moest letten. □at er een nieuw talent in aantocht was, en aan zijn gezicht kon ik al zien of de hoofdtrainer hem beviel of niet. Daar waren geen woorden voor nodig. Waarom was juist Bobby zo'n Ajax-icoon? Hij was dag en nacht met de club bezig. Hij was in mijn ogen zowat de belichaming van Ajax; nooit opgeven en altijd tot het uiterste gaan. Kwaliteit leveren, je tradities in ere houden, en trots... onmetelijke trots op de club met dat mooie rood witte shirt. Wat is zijn mooiste uitspraak die u bijstaat? Elke keer weer die vanzelfsprekende knipoog van hem als we een wedstrijd gewonnen hadden, waarbij hij dan grijnzend met zijn donkere stem mompelde "voorzitter....". Wat is er mooier dan zo'n moment en zo'n uitspraak. De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 29