Bobby Haarms Interview Ajax heeft een commissie benoemd om het Ajax van de afgelopen 10 jaar door te lichten. Wat vindt u daarvan en wat voor nut heeft zo'n commissie als John Jaakke pas geleden weer voor 4 jaar is aangesteld? "Ja kijk. Die mensen proberen uit alle macht een goed bewind te voeren. Ze proberen Ajax zeg maar een zetje te geven zodat het de club beter gaat. Ik denk dat daarom ook de commissie benoemd is: om Ajax weer goed op de rails te krijgen." Je hoeft echter geen weergaloze supporter te zijn om te zien dat het aan- en verkoopbeleid van de club de laatste jaren niet geweldig is geweest. "Dat is wel waar, ik kan sommige namen van beloften niet eens uitspreken. Maar voor het aankoopbeleid heeft Ajax toch mensen aangesteld? Daar kan het bestuur niks aan doen. En het kan best een keer gebeuren dat er een tussen zit die niet goed is, maar dat gebeurde vroeger ook. We hebben hier toch goeie jongens rondlopen, zoals Piet Keizer, Gerrie Mühren en Tonnie Pronk die de scouting leiden. Maar als je een speler haalt, weet je natuurlijk niet wat er in het lijf zit. Je weet niet of ie mentaal sterk is." Wat vindt u ervan dat John Jaakke weer voor 4 jaar is herkozen? Is dat goed voor de club? "Hij verdient het. Hij heeft op een gegeven moment toch het voortouw genomen. Maar iedereen binnen de club is het over eens dat hij de juiste voorzitter. Na Jaap van Praag, Michael van Praag is hij de volgende: Jaakke. Daar zullen jullie misschien niet tevreden mee zijn dat ik dat zeg, maar wie ben ik die dat kan veranderen?" Bobby Haarms, clubicoon van Ajax! Volgend jaar krijgen we natuurlijk een nieuwe trainer. Wie ziet u graag komen als nieuwe trainer van Ajax? "We hadden het net over Jaakke. Hij was laatst bij me in het ziekenhuis en toen hebben we een kwartiertje zitten praten. Ik heb toen één ding tegen hem gezegd: we hadden vroeger Reynolds, Ivic, Kovacs en onze Deense vriend Qlsen. We hebben dus buitenlandse trainers gehad. Waarom doe je het nu niet? In Nederland zijn er geen geschikte trainers die Ajax kunnen leiden. Ik bedoel alleen maar: er zijn in Europa genoeg goede trainers die Ajax naar de top kunnen brengen. Bij Ajax trainer zijn is alleen niet makkelijk. Ik heb daar ook een uitspraak over. Je kan een contract als trainer tekenen bij Ajax en dan ben je die dag in de hemel wantje bent trainer van Ajax geworden! Maar de volgende dag, dan gaat dat trainerspakkie aan, en dan gaat het spel beginnen. Dan ben je in de hel. Als je bij ons trainer wordt, ben je in de hel." Wat vindt u van Adri Koster? "Ik moet je zeggen: van afstand lijkt het me een verschrikkelijk goeie trainer. Geef hem een contract, want hij doet het echt goed. Hij laat jeugd doorstromen en durft op te treden in de kleedkamer. Hij is er en dat zegt voor mij genoeg." Kunt u uw eerste contract als speler bij Ajax nog herinneren? "30 gulden per overwinning. 15 gulden bij een gelijkspel. Niks bij verlies en 5 gulden voor een trainingsavond. Gelukkig wonnen we veel, dus dan hadden we 45 gulden. □at is even wat anders als nu: 4.500 Euro per overwinning? "Ja, zeg dat wel ja hahaha. Of het zo'n bedrag is: ik wil het niet eens weten." Pagina 25 De Meersche Helden 201

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 26