Bobby Haarms Interview Bij supporters leeft het heel erg dat het allemaal veel zakelijker is geworden met de overgang van De Meer naar de Arena en de beursgang. Het is allemaal veel afstandelijker geworden. "Ja, het contact is minder. Als je vroeger 3-1 voor stond, dan ging Jaap van Praag altijd 2 minuten voor tijd uit de ereloge naar beneden. Dan ging ie ff de overwinning halen zei ie dan. Dan speelde je zo goed. Dat is allemaal anders geworden. Of het beter is geworden durf ik niet te zeggen. Alles valt of staat ook met het resultaat. Is het resultaat goed, gaat het met de hele club goed. Gaat het niet goed, dan wordt er gemopperd. De prestaties zijn ook wat minder. We hebben de laatste tijd ook weinig finales of halve finales gespeeld voor de Europa Cup. Tuurlijk vloog je er vroeger ook wel eens uit, maar dat is nu anders." Je wordt nu uitgeschakeld door minder aansprekende tegenstanders als FC Kopenhagen, Slavia Praag. "Er zit ook een gat tussen het goede elftal en nu. Dan merk je dat Ajax is veranderd. En nogmaals: als Ajax 1 wint, wint, wint, dan is alles goed binnen de club. Dan is het bestuur goed, zijn de spelers goed, zijn de trainers goed en juicht iedereen. Maar op dit moment kijken de mensen toch een beetje scheef tegen het voetbal van Ajax aan." U haalde het net al aan. Wat vindt u van het huidige bestuur? "Het bestuur is gekozen door de leden. De ledenraad bestaat uit 24 man. Die heeft het bestuur gekozen, dus die vinden het huidige bestuur goed genoeg om Ajax 1 te leiden, □aar geef ik verder geen commentaar op." □at mag. De supporters denken er echter soms wel eens anders over. Zo hebben we een aantal weken geleden een protestmars gehouden tegen het huidige bestuur. Wat vindt u daarvan? Mogen supporters zich laten horen? "In de goede tijden gebeurde dit ook. Boze supporters klommen dan in De Meer naar de ereloge waar ze het bestuur bedreigden. Nu is er ook zo'n oppositie aan de gang. □at kan je ze niet kwalijk nemen. Ze betalen een hoop geld voor een kaartje en willen dan toch goed voetbal zien." U heeft in eerdere interviews laten blijken dat u de supporters hoog heeft zitten. Denkt u er nog steeds zo over? "Ja, kijk alleen maar naar mijn afscheid. Ik heb in het verleden ook tegen bestuursleden gezegd dat men zijn gezicht wat vaker moet laten zien op de tribune en in het home. Dat vonden die bestuursleden ook leuk, er gebeurde nooit wat op de tribune. Hetzelfde geldt voor geblesseerde spelers. Daarmee haal je de band aan." De Meersche Helden 2010 Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 25