Bobby Haarms Interview U stond vroeger ook bekend als de Goede Beul. Op uw eigen manier bracht u spelers terug naar het veld. Dat was toch uw passie? "Ja. Pim van Dord was toen fysiotherapeut. Die zei dan op een gegeven moment: Bob, ik denk dat we het licht op groen kunnen zetten. Dan kon de speler zich gaan omkleden en begonnen we met een zware training. Die was niet eens zo hard als veel mensen denken. Ik zei altijd tegen een speler dat als ie pijn had, hij het wel moest zeggen want anders had het weinig nut. Zo heb ik heel veel jongens gebracht: als eerste Ruud Krol, maar ook Jari Litmanen, Frank Rijkaard, zelfs Johan. Als zo'n speler dan 2 weken later weer werd opgesteld, was ie weer 100% fit. Vaak scoorden ze dan ook nog en dan zochten ze me op aan de zijlijn en omhelsden ze me. Ze waren dan wel afgebeuld, maar erg dankbaar." In het verleden bent u interim-trainer geweest met Barry Hulshoff en Spitz Kohn. Heeft u nooit meer de ambitie gehad om hoofdtrainer te worden? "Ik was veels teveel verknocht aan Ajax. Stefan Kovacs was destijds trainer en werd bondscoach van Frankrijk. Die zei toen: Bob, ik heb een club voor je, ik dacht Marseille of Strasbourg. Vanmiddag komt de voorzitter en dan gaan we praten. Toen ging er al iets in me rommelen: als ik wegga, dan moet ik me club verlaten. De volgende dag kwam Kovacs naar me toe en vroeg: en Bob, doe je het? Maar ik bleef liever bij Ajax. Ik had er veel geld kunnen verdienen, maar de liefde voor je club is nummer 1 Wij zou willen dat de huidige spelers ook zoveel voor de club overhadden. Maar Bob merkt al terecht op dat die het echte Ajax-hart niet hebben. Met welke speler had of heeft u een speciale band? "Ik was een trainer waarbij de spelers zichzelf selecteerden. Maar mijn grote favoriet is Johan. Die was onvoorstelbaar groot. Niet alleen als voetballer. Toen ik bij Volendam zat, heeft hij me teruggehaald naar Ajax. Hij wilde een staf met Ajacieden om zich heen, mooier kan natuurlijk En Simon Tahamata? "Ja, Simon was natuurlijk een verhaal apart, ledereen vond hem te klein, ook de dokter vond dat. Maar hij ging steeds beter spelen, dus zelfs de dokter ging erin geloven. Op mijn aanraden heeft ie toen ook een contract bij Ajax getekend. Simon wist eerst niet wat ie zou doen, maar ik heb hem overtuigd om te tekenen. Ik heb hem ook naar de bioscoopfilm over Cruijff gestuurd. Daar heeft ie veel van opgestoken, want zijn schijnbewegingen werden steeds beter. Op een gegeven moment speelde hij ook een verschrikkelijk goede wedstrijd tegen psv. Hij had 2 keer gescoord en Ivic, de toenmalige trainer, zei: Bob, zullen we hem maar wisselen? Dus ik pak het bordje om te wisselen en zeg tegen Simon: eruit jij. Hij begreep er niks van: waarom moet ik er nou uit, ik heb toch goed gespeeld? Twintigduizend man in De Meer scandeerden zijn naam: Simon, Simon, Simon! Hij liep met zijn hoofd naar beneden van het veld af. Dus ik legde mijn hand onder zijn kin, duwde zijn hoofd omhoog en zei: dat is voor jou jongen! Dat is nog een beroemde foto geworden." De Meersche Helden 201 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 23