Dennis Bergkamp Over Bobby Wat is jouw mooiste herinnering aan Bobby Haarms? "Een paar dingen staan mij bij, en ik denk dat heel veel ex-spelers hetzelfde zullen zeggen; dat wanneer je terugkwam van een blessure, je de laatste training doormoest voordat je bij het eerste team terugkwam. Die laatste training betekende Bob. Ik denk dat er geen één speler is geweest die nadat hij bij Bob was geweest, direct weer geblesseerd raakte. Blessures komen na een rentree vaak terug. Dus als je terugkeerde na een trainsessie van Bob, dan was het goed. Dat was dan ook zo'n specifieke training; daar zat van alles in; trainen met gewichten, springen op dat bankie. Heel specifiek allemaal. Het tweede wat me bijstaat zijn de partijtjes op scherp die we steevast op dinsdagmiddag speelden met het team. Drie tegen drie. De uitspraak die hij daarbij altijd deed was 'bloed aan de paal en darmen in het net', oftewel er moest echt op scherp gespeeld worden. Alles was geoorloofd, alles mocht. En als vrij bescheiden jongen vond ik het toch prachtig hoe hij dat deed." Zijn er specifieke dingen, al dan niet op voetbaltechnisch vlak, die jij van hem hebt geleerd? "Toch wel het mentale gedeelte. Als je altijd zo'n persoon bij het team hebt lopen, die voortdurend altijd hamert op het feit dat je als Ajax-speler je uiterste best doen; kijk naar je shirt, kijk naar het logo waar je voor speelt. Het is Ajax. Er zitten genoeg mensen op de tribune die jullie willen zien. Het is een stuk trots wat hij ons bijbracht. Haarms is Ajax in hart en ziel en dat bracht hij ook wel over. Dat was heel goed." Heb je vaak onder hem moeten revalideren? "Ja, zeer zeker, er waren regelmatig van die kleine blessures, waardoor ik een week of anderhalve week moest revalideren. Als ik zag dat ik in het weekend moest spelen, dan was ik op vrijdag bij Bob en zaterdag sloot ik vervolgens aan bij het team. En zondag spelen natuurlijk. Dat heb ik verschillende keren meegemaakt." Verdient hij in jouw optiek een standbeeld? "Ja. Ik heb echt heel veel opgestoken van Bob, en van zijn manier van doen. Er zijn natuurlijk een meer van dat soort mensen, Sjakie Wolfs bijvoorbeeld, dat zijn ook allemaal van die echte mensen die heel veel liefde voor de club hebben. Wat mij betreft verdienen die allemaal een eerbetoon, of dat nu een standbeeld is of iets anders. Hier op De Toekomst heb je de Bobby Haarms-tribune, dat vind ik erg mooi en ik denk dat iedereen vrede heeft met dat initiatief." De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 12