fSBfddty, i/y S^aa>/ tfa-nc/éee/c/ Naast de site hadden we in de communicatie nog een belangrijke troef in handen. Daniel Dekker, voorzitter van de SVA werd gevraagd als woordvoerder van de actiegroep. Met Dekker hadden we een rustig en zelfverzekerd gezicht naar buiten toe met voldoende media ervaring waardoor we blindelings vertrouwden dat hij ons doel goed zou verwoorden. Kunstenaar Een kunstenaar kiezen was misschien nog wel de lastigste klus omdat we niet dagelijks beelden laten maken. Tuurlijk kennen we Michelangelo die het beeld van David maakte, want we waren ook in Florence voor die wedstrijd. Maar in 1 5QQ hadden ze vier jaar de tijd om uit een stuk steen een beeld te hakken maar ons idee was om het toch iets sneller te doen en het moest van brons worden. Met behulp van google en ons eigen netwerk werd afgesproken met een aantal kunstenaars en zodoende kregen we meer inzicht in prijzen, productieprocessen en levertijd. Twee kunstenaar die we op gesprek hebben gehad hadden zich via de site gemeld Zo ook Hans Jouta, de kunstenaar die het beeld voor ons gaat maken. Hij zat tijdens Ajax - FC Utrecht onder het doek dat de actie aankondigde, 's Avonds op internet zag hij de beelden en las hij over de actie. Voor ons een combinatie die we niet hadden durven dromen. Een supporter die gemotiveerd en kundig genoeg is om het beeld voor Bob te maken! De klik tussen Hans en de actiegroep, zijn eerdere werk, zijn voorstel en zijn verbondenheid met Ajax zorgden ervoor dat de opdracht uiteindelijk in Friesland terecht kwam. In de komende tijd zal Hans gaan bouwen, lassen en kleien aan het beeld. Via de site houden we jullie natuurlijk op de hoogte van de voortgang. Collecte Door middel van een collecte hoopten we een deel van het bedrag bij elkaar te krijgen. De opbrengst van de collecte voorafgaand aan Ajax - PSV op 1 8 maart overtrof echter al onze verwachtingen. Nooit eerder werd er bij een wedstrijd van Ajax zo gul gegeven aan een collecte. Ruim 34.QQQ euro! Opnieuw werden we gesterkt in ons streven, een standbeeld voor Bob heeft een enorm draagvlak! Toekomst Hoewel de financiën op het moment van schrijven zo goed als rond zijn moet er nog veel gebeuren voordat er daadwerkelijk een standbeeld staat. De komende maanden zal de kunstenaar gaan beginnen met het beeld maar zal ook de actiegroep niet stilstaan. Zo zal er een belangrijke beslissing genomen moeten worden over de locatie van het beeld en zullen we ons storten in de ambtelijke molen met betrekking tot de juiste vergunningen. Bij de keuze van de locatie zullen we de supporters gaan betrekken want wij kunnen en willen dat niet met een kleine groep beslissen. Als actiegroep zijn wij slechts poppetjes die een idee hebben opgepakt terwijl de supporters er gezamenlijk voor zorgen dat het ook realiteit wordt. Naast de locatie moet er ook goed nagedacht worden over het onderhoud en aansprakelijkheid in de toekomst. Niet alleen de komende jaren, maar ook bijvoorbeeld over vijftig jaar. Er ligt dus nog genoeg werk, dus wie dacht dat we na drie weken klaar waren omdat het geld bij elkaar was heeft het fout. We zijn vol overgave ergens aan begonnen en zullen het goed afmaken ook. Alleen het beste is goed genoeg voor Ajax, nee voor Bob.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 11