AFCA SUPPORTERSCLUB ^Srunch in Supportershome overweldigend succes! Voorafgaand aan De Klassieker tussen Ajax en feyenoord deden we een oproep om je (vloeibare) brunch in het Supportershome te scoren. Aan de oproep werd massaal gehoor gegeven! Vanaf Ü9.GG liep het home al snel vol en we hingen letterlijk en figuurlijk met de benen buiten. Van der Valk zou jaloers zijn op deze aantallen! En Cor deed een verwoede poging het wereldrecord 'Hamburgers bakken' te verbeteren. De McCor was niet aan te slepen! Bestuur en vrijwilligers bedankt voor deze topmiddag! AEGGN Na de wedstrijd Ajax - Willem II werden we door Aegon uitgenodigd om live het AT5 programma 'Studio Ajax' bij te wonen. Ronald van Liempt vertelde ons dat zij de supporters belangrijk vinden en graag een goede band willen opbouwen. Als waardering voor de onvoorwaardelijke steun kregen alle supporters die mee waren naar Zagreb een sjaal van AEGON cadeau. Mooi werk! Supporters Advies Commissie: jaarverslag De Supporters Advies Commissie is het aanspreekpunt voor Ajax supporters ten aanzien van stadionverboden. De onafhankelijke Commissie bestaat uit 3 afgevaardigden van de 3 betrokken supporterorganisaties, te weten: de Supporters Vereniging Ajax (SVA), de AFCA Supportersclub (AFCA) en Stichting Axios. De Supporters Advies Commissie adviseert de supporters over allerlei juridische vraagstukken met betrekking tot stadionverboden en/of regelgeving. Daarnaast brengt zij advies uit aan Ajax over de deelname aan het zogenaamde alternatieve straftraject, waarbij supporters met een stadionverbod onder bepaalde voorwaarden en vereisten (een deel van) hun stadionverbod kunnen terugverdienen. In het afgelopen seizoen heeft de Supporters Advies Commissie met 25 supporters een persoonlijk gesprek gehad op de Toekomst, in het Supportershome en voornamelijk in de kantoren van de SVA. Uit deze gesprekken zijn uiteindelijk 16 adviezen opgesteld voor Ajax ten behoeve van deelname aan het alternatieve straftraject. De meeste supporters hebben het traject daadwerkelijk afgemaakt, enkele hebben de eindstreep niet gehaald. Tot slot werd er afgelopen seizoen vergaderd met het bureau Veiligheid en Supportersbeleid van Ajax om te kijken hoe en of we tot een betere samenwerking kunnen komen met als uitgangspunt het creëren van een professioneler sociaal preventief beleid. In het huidige seizoen 2009-2G10 zal hier verder gestalte aan worden gegeven. Pagina 7 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 8