louth €>\mw maanden zijn voorbij gegaan na de laatste uitgave van de Meersche Helden en er is genoeg gebeurd. Niet alle gebeurtenissen zijn van belang. Anderen zullen hier ongetwijfeld al over schrijven. Een kleine opsomming van wat belangrijke dingen in onze beleving: 1-11 Ajax-kakkerlakken De weken voorafgaand aan de klassieker is het stukken rustiger geweest dan de afgelopen jaren het geval was. De klassieker leeft stukken minder nu onze vrinden uit rotjeknor de komende 5 jaar niet welkom zijn in Mokum. Er zijn wel plannen geweest voor een grote choreografie of een groot megadoek, maar eigenlijk passen dit soort acties niet bij een klassieker zonder uitpubliek. Er is toen besloten om alleen een paar actiedoekjes te maken om ons ongenoegen ten opzichte van de politiek en knvb kenbaar te maken. We wilden laten zien dat het verbieden van uitsupporters niet de oplossing van de problemen is. In de rust werd alsnog afscheid genomen van Thomas Vermaelen. Een gelegenheid die we niet stilzwijgend voorbij wilden laten gaan. Onze vlaamse verdediger heeft gedurende zijn tijd bij Ajax laten zien dat hij Amsterdammer is en een echte Ajacied. Thomas Vermaelen Vlaamse Amsterdammer Good luck!! Werd gemaakt op een balustrade doek van 25 meter lengte. Daarbij een 4-tal bandieri's met portretten van Thomas, zijn rugnummer, en natuurlijk een bandieri met daarop de tekst dat hij altijd welkom is in Amsterdam. Door de idiote straf van 5 jaar geen uitsupporters welke al geruime tijd bij iedereen bekend is dachten we dat dit de sfeer nietten goede zou komen. Niets is minder waar het werd een geweldige sfeervolle middag met zoals het hoort een 5-1 afslachting van het ongedierte. Nou weten wij wel dat ze toch ieder jaar met ijdele hoop naar ons toekomen... Toch mis je dat kutvolk juist dan. Het blijft dan ook een belachelijke beslissing van 2 burgervaders om 5 jaar lang DE enige klassieker die Nederland rijk is kapotte maken. 5-11Dynamo Zagreb - Ajax G-2 Tijdens de bekerwedstrijd in dordrecht bleek dat Dynamo Zagreb een straf had gekregen n.a.v. de ongeregeldheden in Timisoara door hun supporters (BBB). 3 punten aftrek en de 2 resterende thuiswedstrijden zonder publiek. Na wat gestress uiteindelijk het verlossende woord. Ja we mogen heen. Ajax heeft de al gekochte kaarten door "normale" supporters weten om te zetten in heuse VIP kaarten. Gelukkig kon de al geregelde trip doorgaan! En zo vertrok dus ook een kleine delegatie South Crew met de bus naar het verre oosten van Europa: Zagreb. Na een lange rit en een lange 'pit-stop' bij de grens van Slovenië/Kroatië werden we onder politiebegeleiding naar het stadion geëscorteerd. Daar aangekomen (rond een uurtje of 13:00 's middags) kregen we de mededeling dat het stadion en een klein restaurantje het 'beveiligde gebied' waren, want hier stonden immers wel 15 agentjes die een aanval van de gevreesde BBB natuurlijk zonder moeite zou kunnen afslaan... Na een verassend lekkere en goedkope lunch begon de verveling toe te slaan. Een grote markt aan de overkant van de weg (geen beveiligd gebied!) werd bezocht en er werden hier en daar ook nog wat Kroatische schoonheden gespot. Uiteindelijk werd het tijd om terug naar het stadion te gaan waar ons beloofd was dat de Ajax spelersbus langs zou rijden en we zelfs even mochten zingen. Na ruim een uur in de kou wachten was daar dan toch de spelersbus, even 20seconden zingen, en klaar. Vervolgens mochten we naar binnen, kaart omwisselen, gratis sjaal kado krijgen, een trap van voor de oorlog beklimmen (wat nou VIP? We willen een lift!) en plaats nemen in de skybox. De Skybox was weinig aan, de gratis drank bestond uit water en één of ander niette zuipen nichterig vruchten drankje. Voor het bier moest gewoon betaald worden. De wedstrijd verliep naar behoren, een goede 0-2 overwinning mochten we mee naar Mokum nemen. Na de wedstrijd gelijk weer de bus ingejaagd en de grens over geëscorteerd. 17uur later aankomst in Duivendrecht. Complimenten aan Ajax voor de prima oplossing voor de supporters en aan AFCA voor de gratis drank en de buschauffeurs voor de humor. Om onze (relatief kleine) mening te laten blijken is besloten. Pagina 5 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 6