tn](i[FlM^o]D[o) B. van Mokum ^3 p het moment dat ook voetbalteams worden ingeënt tegen de Mexicaanse griep, houd ik mezelf tegen beter weten in - warm met mijn kampioenschapwens. Langzaam begin ik echter in te zien dat een kersenpittenkussen een betere keuze was geweest. Herfst. Ik heb er werkelijk niets mee. Een afschuwelijk jaargetijde waarin Ajax traditiegetrouw punten laat liggen. Bovendien heb ik een hekel aan kou. Helaas heb ik De andere kant van de wereld nog nooit als eindbestemming aangetroffen in een reisgids, anders was ik allang pleite geweest. Maar goed, tot die tijd maak ik er het beste van. Waarmee? Backbiertjes, bakkies thee, de verwarming op heet en met van die dikke truien die eigenlijk heel lelijk zijn maar wel superlekker zitten en die dan plots warden gedaagd vanwege het slechte weer, mede omdat iedereen ze aantrekt. Warme dingen dus over het algemeen. Normaliter horen broodjes Unox en beenham daar ook bij. Maar toen ik in hetTwente-uitvak Bryan Ruiz een vrije trap zag binnenkoppen terwijl ik een broodje beenham aan het wegwerken was, verdween plots de herfstcharme ervan, net zoals de wedstrijdpunten voor dat duel overigens. Ik wil trouwens even extra benadrukken dat ik Ajax niet in een herfstdip probeer te praten. Van FC Twente verliezen blijkt anno 2009 namelijk de normaalste zaak van de wereld. Inde blabla-bladen en op tv warden de Tukkers ten slotte al als toekomstig kampioen afgeschilderd. Zelf heb ik nog steeds een verouderd stemmetje in mijn achterhoofd dat gewoon '0-4' roept als Enschede-uit op het affiche staat. Reeds heb ik die geleerd te negeren wanneer ik bij mijn sigarenboer een Totoformulier invul, want de tegenwoordige tijd bewijst helaas anders. Rik van den Boog z'n herfstdip is wellicht nog heftiger dan de mijne. In het voorjaar zong hij samen met Marco Borsato nog uit volle borst het nummer Binnen. En ik ken de private financiële situatie van de beste man niet, maar ik kan me zo voorstellen dat hij dergelijke kreten nu slechts nog uitslaakt om zijn vrouw erop te wijzen dat het eten alvast op tafel kan, wanneer hij na thuiskomst de voordeur achter zich dichttrekt. Desondanks - en misschien wel daardoor - bereikte mij onlangs het bericht over exorbitante bonussen, die ondanks de negatieve financiële cijfers van Ajax klakkeloos warden uitgereikt aan diens directeuren. Dus lekker in het rood, maar ondertussen warden er meer bonussen verstrekt dan bij Albert Heijn tijdens een prijzenoorlog. Zouden de seizoenkaartprijzen volgend seizoen weer stijgen? Ik gok alvast van wel. Luis Suarez is zo'n figuur die kan aantonen dat de koude Nederlandse maanden ook iets positiefs bevatten. Hoe dan? Door in de winterstop in Amsterdam te blijven bijvoorbeeld! In dezelfde mate doelpunten maken zoals hij momenteel doet zou ook bijdragen aan wat vrolijkheid tussen de ontelbare wolkenvelden. Oh, en mocht Sinterklaas dit jaar de Hollandse kade niet hebben bereikt, dan is dat niet omdat hij door de wervelstormen en hoosbuien op de Noordzee met pepernoot en al vergaan is, maar omdat ik alvast wat overtollige miljoenenvangers van Jong Ajax op het Pakjesboot-dek had afgezet, mét bijpassend 'rechtsomkeert'-bevel voor de Sint. Geen cadeautjes dus en geen kinderen meer mee terug in de zak. Dan is de kans dat Suarez in januari opduikt in Madrid bovendien weer een stukkie kleiner. De Meersche Helden 2009 Pagina 4

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 5