U(sm (dki tal fci omfeoi] ^^jax is volgens de beleidsbepalers een topclub en dat zullen we weten ook. Ondanks dat aansprekende prestaties al jaren uitblijven gaan de kaartprijzen elk jaar omhoog. Tja, het is natuurlijk wel het grote Ajax wat je te zien krijgt als je een kaartje koopt... De lege tribunes in het stadion, als Ajax tegen 'kleine' tegenstanders speelt, hebben diezelfde beleidsbepalers blijkbaar wakker geschud. Is het niet meer vanzelfsprekend dat het stadion vol zit als Ajax speelt? De 'harde kern' van maximaal een paar duizend fans die de club door dik en dun steunen én volgen is lang niet zo groot als de capaciteit van het stadion en daarmee krijgen we de begroting niet rond. Gek he, aangezien Ajax al een tijdlang niet presteert, staat men niet meer te popelen om de portemonnee te trekken om Ajax live aan het werk te zien. Dit, plus de heersende economische crisis, zorgt voor veel lege plaatsen tijdens wedstrijden met het huidige prijsbeleid van Ajax. Schrijnend was het om te zien dat het stadion bij de Europese wedstrijden tegen Timisoara en Zagreb nog niet half vol was. Tegen Anderlecht zal dit overigens niet anders zijn, omdat we dan waarschijnlijk al geplaatst zijn. Een puntje pakken in Roemenië tegen het nietige Timisoara moet toch te doen zijn... Viel de prijs bij aanschaf van een passe-partout nog in de categorie "redelijk". De losse kaartverkoop voor het laatste pouleduel tegen RSC Anderlecht zal vanwege het belachelijke prijsniveau niet storm lopen. Een losse kaart achter de goal kost je 31 euri en een plaats op de lange zijde is beschikbaar tussen de 55 en 67,50 euro! De gedachte dat met deze prijzen het stadion volloopt in de poulefase van het opgewaardeerde UEFA Cuptoernooi is een misvatting van de grootste orde en een belediging aan het adres van de supporter. Daar kan géén gratis lidmaatschap van de Supporsvereniging Ajax, een vlaggetje of een keycord van Mercedes verandering in brengen. Meedoen in Europa is sportief gezien en uiteraard ook voor de supporters belangrijk maar door prijzen te hanteren die in een kwartfinale van Champions League niet zouden misstaan schoffeert Ajax de fans die de club trouw zijn. Onlangs kon je op Ajax.nl een enquête invullen maar deze is inmiddels alweer van de site gehaald. "Doe mee met enquête bezoek thuisduels" schreeuwde de kop op de homepage. Vol verwachting werd de link geopend in de hoop vragen te kunnen beantwoorden over het niveau van de service, de kaartcontrole, muziekkeuze, bereikbaarheid, betaalmethode, aankleding stadion en gedrag stewards. Helaas kwamen dit soort vragen, waar je als kritische supporter wel eens antwoord op wilt geven, niet aan bod. De korte intro leerde dat 'de club benieuwd is hoe de fans denken over de toegangsprijzen'. In zeventien vragen werd listig gevraagd naar waar het plafond van de supporter ligt wanneer hij zijn portemonnee moet trekken om naar Ajax te komen kijken. Opmerkelijk dat er nu geld wordt uitgegeven aan dit onderzoek terwijl overduidelijk is dat prijzen momenteel te hoog zijn en niet in verhouding staan met dat wat de supporter geboden wordt. Blijkbaar heeft de afdeling marketing/ticketing (of wie dan ook) totaal geen benul van wat er onder de achterban leeft en wat er redelijk is en wat supporters in het algemeen verwachten. Of moeten we het hier over klanten hebben? Marketing zal vast niet zo makkelijk zijn als het lijkt, maar als we simpel redeneren dan is het in dit geval toch niet zo moeilijk? Lage toegangsprijzen nemen een financiële drempel weg, waardoor mensen eerder geneigd zijn één of meerdere kaarten te kopen. Hierdoor zit het stadion sneller vol en dat zorgt voor een betere uitstraling dan wanneer de lege stoeltjes te zien zijn. Volle tribunes zorgen voor een betere sfeer, wat weer uitstraalt naar de spelers en de bedrijven die hun naam op de boarding laten prijken. Daarnaast kan dit voor een eerste kennismaking met Ajax zijn. Aan de hand van papa in dat grote stadion. Wat maakt er meer indruk? Een sfeervolle wedstrijd in een vol stadion of voetbal kijken in een betonnen bak met 20.000 man? Daarnaast zijn deze 'dagjesmensen' ook nog eens flinke afnemers in de fanshop en bij de cateringpunten. Ze betalen dan wellicht minder om binnen te komen; wat op de korte termijn minder resultaat oplevert. Op de lange termijn zijn dit de mensen die de club overeind houden. Jammer dat bij Ajax meestal de waan van de dag regeert en lange termijn visie op bijna alle vlakken ontbreekt. We wachten gespannen af wat de uitkomst van het onderzoek uit zal wijzen. De Meersche Helden 2009 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 31