[Ml^lIPÈODTl dl©!] Interview Zijn er talenten uit de jeugd die tegen de A-selectie aanzitten? "Op de defensieve posities hebben we wel wat jongens. Het gaat echter meer om de buitenspelers en de posities negen en tien. Het gekke is dat ik een lijst heb van 130 spelers uit de Nederlandse competitie, waarvan er velen in de Ajax-jeugd hebben gespeeld. Maar ze hebben het hier niet gered. Er zijn er maar één of twee die je eigenlijk nog bij Ajax zou moeten hebben. We zijn nu met een inhaalslag bezig. Het is best gek dat Patrick Kluivert de laatste échte spits is geweest die uit de eigen jeugd is doorgebroken." Wat verwacht jij van de supporters? "Ik heb nog nooit zo'n tegenstelling meegemaakt als hier. Als je kijkt naar de Ajax-supporters dan heb je een grote groep die negentig minuten tekeer gaat. Maar de andere groep -het grotere deel van de aanhang- dat zijn alleen maar kijkers. Dat maak je in het buitenland niet mee. Het zou voor ons beter zijn als iedereen de ploeg steunt." Blijft Suarez in de winterstop? "Dat is een lastig verhaal. Suarez is nog niet in beeld bij de echte Europese topploegen. Het probleem is dat hij nu in beeld komt bij de subtop en die clubs gaan niet meer dan vijftien miljoen euro betalen en daarvoor gaat hij niet weg. Als ik hem was zou ik daar niet naartoe gaan. Eerst nog bij Ajax blijven en pas weggaan als hij helemaal klaar is om de stap te maken. Suarez weet wat we voor hem vragen, het wordt zeker geen Huntelaar-verhaal; dat-ie voor 25 miljoen weg mag. Maar als er een club komt waar Suarez echt naartoe wilt en wat geen absolute topclub is dan zou dat een probleem kunnen opleveren. We moeten gewoon zorgen dat Luis top wordt en dan komt er vanzelf wel een club als Manchester United." Worden we kampioen dit seizoen? "Als wij alles winnen en andere ploegen laten punten liggen, dan wel. We hebben verloren van PSV en FC Twente, maar we krijgen ze nog thuis." De Meersche Helden 2009 Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 25