Mkrfüï] cJJoO Interview Ajax heeft kenbaar gemaakt de selectie te willen inkrimpen, vanwege het werkgemak en vanwege de salariskosten die zorgden voor negatieve financiële cijfers, hoe verklaar je dan het aantrekken van Atouba, Pantelic, Kerlon en Ze Eduardo: jongens die tegenwoordig louter met het tweede team meedoen? "Pantelic heeft laten zien dat hij van waarde is voor het eerste elftal. Kerlon en Ze Eduardo kosten geen geld, ze kwamen net als Atouba en Pantelic transfervrij en zijn gehuurd. Ze Eduardo is een van de grootste talenten van Brazilië. Hij is pas achttien en speelt al een half jaar voor Brazilië onder twintig; dat is gewoon een grote jongen. En als we die willen kopen, bepalen we zelf de prijs. Als ik Pantelic niet had gehad, waren wij in de markt voor Alves, maar vanwege het geld moesten we die laten gaan. Dan kom je op een markt van twee andere spitsen terecht: McCarthy en Pantelic. McCarthy had behoorlijke bedragen in zijn hoofd. Als je dan een spits kunt halen die in Duitsland hoge ogen gooide en qua salaris niet buitensporig is dan is de keuze snel gemaakt. En als Cvitanich geblesseerd is heb je geen andere spits. Iedere topclub in Europa heeft vier spitsen. Wij hebben er nu drie want Suarez behoort ook tot die categorie. Atouba hebben we kunnen halen doordat wij wat spelers hebben verhuurd. Een verschuiving in de begroting noemen ze dat, we hebben voor hem ook geen transfersom betaald. Als Atouba het hier niet brengt, wat gek is want Atouba is gewoon vijftigvoudig international, dan vragen we of hij ergens anders wilt spelen en aangezien hij aan de Afrika Cup wilt meedoen is die kans groot. Als je een speler koopt voor enkele miljoenen en hij doet het niet goed, dan heb je een probleem. En met Pantelic heb ik ook geen probleem als hij niet speelt en hij wilt weg dan zeg ik: ga maar. Maar zover is het niet. Mensen luisteren teveel naar gasten die helemaal nergens verstand van hebben. Dan doen ze net alsof Pantelic een vreemde jongen is en dat is hij niet. Hij staat vast in het Servische team, wat zich als een van de eerste geplaatst heeft voor het WK." Hoe beoordeel je de jeugdopleiding van Ajax? "Ajax is de beste in Nederland, maar nog niet top. Top is als je een speler verkoopt en de opvolger al in huis hebt. Voorin op de creatieve plekken heeft Ajax een probleem. Huntelaar kwam niet uit de eigen jeugd en tevens Suarez is gekocht. Achterin staat het wel: drie keepers en zeven spelers uit de jeugdopleiding. Als er bij een club in het buitenland een of twee jeugdspelers in het eerste staan zijn ze al blij. Dan zeggen ze: 'dit is onze cultuurbewaker'." Spelen we in januari nog in Europa? "Als je het verhaal van Zagreb in ogenschouw neemt, dan komt ons dat niet slecht uit. Spelen zonder publiek is nooit leuk. Ik heb dat zelf meegemaakt. Het is vervelend voor ze, maar ik heb geen problemen met de opgelegde straf omdat zij problemen gehad hebben met hun publiek. Daarnaast krijgen ze drie punten in mindering, dat maakt het voor ons wel wat eenvoudiger." adidas De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 24