[M^EllPËDDÏ] cJJoD Interview Toen Ajax jou vorig seizoen als trainer wilde, dacht je toen meteen: 'ja'? "Ik was al eens eerder benaderd door Ajax, maar op dat moment stond ik nog onder contract bij de Spurs. Omdat Danny Blind een clausule in zijn contract had ging het nog niet door: Blind werd destijds trainer van Ajax. Ook als speler ben ik eens benaderd door Ajax en dat ging toen óók niet door. Dus nu dacht ik: 'drie keer is scheepsrecht, laten we het nu maar doen'." Lagen er ook andere clubs op de loer om jou als trainer in te lijven? "Nee. Ik had nog een contract, dus het was totaal niet aan de orde dat ik weg zou gaan. Toen Ajax mij benaderde ging ik naar de voorzitter van HSV om te vragen of ik met Ajax mocht praten. Uiteindelijk ben ik bij Ajax terecht gekomen en ik heb er geen spijt van." Toen je tekende voor Ajax had je een bepaald verwachtingspatroon, klopt dat tot nu toe? "Ja, Ajax is natuurlijk een grote club, zowel in Nederland als daarbuiten. Overal waar je komt kent iedereen Ajax. Het is de grootste club in Nederland met 85.000 geregistreerde leden en landelijk gezien vier miljoen supporters. Dat kon ik amper geloven. Maar kijk naar de eerstvolgende bekerwedstrijd tegen WHC uit Wezep. Ook daar zullen heel veel Ajax-supporters uit de regio aanwezig zijn. Dat vind ik fantastisch." Wanneer spreekt Martin Jol van een geslaagd seizoen? "Ik denk dat ons seizoen geslaagd is als de ontwikkeling goed is, dat alle spelers meer 'profiel en gezicht' hebben gekregen. Dat geldt zeker voor de belangrijke spelers, waar we nog steeds afhankelijk van zijn. Natuurlijk weet ik ook dat de supporters maar één ding willen en dat is die derde ster op het shirt, dan pas zijn zij tevreden." Is het voor een club als Ajax nog mogelijk om hoge ogen te gooien op Europees niveau? "Ik denk dat wanneer onze puzzel overal rond is, we nergens iets te vrezen hebben. Als we specialisten voorin krijgen, net zoals Suarez er een is, kunnen we ook met tegenslagen omgaan. Als we nu ook op de creatieve plaatsen links, rechts, negen en tien échte specialisten krijgen, dan denk ik dat we in Nederland en in Europa hoge ogen gaan gooien. Ajax heeft de laatste jaren veel spelers gekocht, maar vergeet niet dat er op het moment zeven spelers uit de eigen jeugdopleiding bij de selectie zitten. Dat heeft geen enkele club in Europa." Is het spelen in de Dhampions League een doel voor Ajax? "In de toekomst wel, maar het zou nu niet realistisch zijn. Natuurlijk wil ik het wel en moet het eigenlijk ook. Vorig jaar is Ajax twaalf punten onder de landskampioen geëindigd en hebben we ook nog eens Vermaelen verkocht. De jaren daarvoor zijn Stam, Davids, Heitinga, Sneijder en Huntelaar weggegaan of verkocht. Ook in die jaren kon Ajax geen kampioen worden. Ik denk wel dat we op de goede weg zijn. Qua grootte en status, we zijn immers de grootste club van Nederland, moet je eigenlijk gewoon kampioen worden. De afgelopen jaren zijn er fouten gemaakt waardoor dat niet is gebeurd: als Ajax de miljoenen had geïnvesteerd die werden geïncasseerd bij de verkoop van spelers dan was het anders gelopen. Nu gaat het al beter. Ajax heeft een goede verdediging, de jongste van Nederland, en de linie daarvoor spelen jongens waarin iedereen zich kan vinden. Als we die lijn voortzetten, weet ik zeker dat het goed komt met Ajax. Je moet niet vergeten dat Ajax voor het eerst geen geld heeft om te investeren. Ik weet natuurlijk ook wel dat de supporters maar één ding willen en dat is prijzen pakken." De Meersche Helden 2009 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 23