O^iDlPÈDOÏ] cH(2)[] Interview Je bent zelf profvoetballer geweest, zo heb je bijvoorbeeld meer dan 250 wedstrijden voor Ado Den Haag gespeeld. Wat was jouw debuutwedstrijd? "Dat was in 1974, we speelden toen tegen Ajax. Ajax won met 1 -0." 1978, we halen even twee momenten uit dat jaar. Het Nederlands Elftal. "Ja dat was lullig, ik zat bij de laatste 25 voor het WK in Argentinië. De laatste wedstrijd in Kerkrade voor het WK, speelde ik goed en ik dacht: ik zit erbij. Maar Ernst Happel nam oudgediende Wim Suurbier mee. Het ongelofelijke is dat ik nu, op Sportpark De Toekomst, in de Wim Suurbier kleedkamer zit. En toen zag ik dat hij zelfs op dezelfde dag geboren is als ik." B november 1978 Olympisch Stadion. "De afscheidswedstrijd van Johan Cruijff. Ik speelde toen bij Bayern München. Ik begon op de bank en speelde de tweede helft. Het was de slechtste afscheidswedstrijd die je jezelf kon bedenken. Niet zozeer voor Ajax, maar wel voor Johan Cruijff, want Ajax verloor met 0-8. De ontvangst was voor het Duitse team al niet fraai, de Ajax-supporters waren niet echt vriendelijk. Mede daardoor was Bayern supergemotiveerd. Het was vervelend voor Johan Cruijff. We zijn toch met hem opgegroeid: Cruijff heeft een wending gegeven aan het Nederlandse voetbal. Daarvoor stelde het voetbal in Nederland niet zoveel voor. Gelukkig ging hij toch door met voetbal, dus achteraf was het niet zijn afscheidswedstrijd." Wat zijn jouw hoogtepunten als speler? "Met Ado de bekerwinst in 1975 tegen FC Twente en de bekerfinale in 1987 met Ado tegen Ajax. Een kwartier voor tijd stonden we nog met 2-1 voor, maar uiteindelijk veloren we in de verlenging met 2-4. Ook de Europese wedstrijden met Ado waren mooi. Aan mijn eerste Engelse periode bij West Bromwich Albion bewaar ik ook goede herinneringen." Dacht je na je voetbalcarrière meteen: ik word trainer? "Op jonge leeftijd haalde ik mijn eerste trainersdiploma's. Ik was 34. Niemand wilde mij als assistent-trainer, dus moest ik via een omweg mijn uiteindelijke doel halen. Ik werd trainer bij de amateurs van Ado. Twee keer op rij werden we kampioen en we promoveerden naar de hoofdklasse. Dat was een eis van de KNVB, trainer zijn van een hoofdklasser, waardoor ik vervolgens mijn hoeveelheid trainersdiploma's kon uitbreiden. In 1996 behaalde ik het diploma Trainerscursus KNVB en in datzelfde jaar was ik trainer van de hoofdklasser Scheveningen, waarmee we algeheel amateurkampioen van Nederland werden. Na Scheveningen werd ik trainer van Roda JC en daar won ik in mijn eerste jaar de KNVB-beker. Daarna trainde ik clubs in Nederland en in het buitenland, Tottenham Hotspur en Hamburger SV. Uiteindelijk werd ik trainer van Ajax. Ik ben nu de vijftig gepasseerd en ben trainer geweest in Nederland, Engeland en Duitsland. Dat kunnen maar weinig trainers zeggen. Dus je kunt wel stellen dat het voetbal in mijn bloed zit." Pagina 21 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 22