De cornback w^Dn een ©tpjfeO Benkie Krijg nou de kolere...." oftewel: een verrassingsfeest voor Joark. De contouren van de arena en de trainingsvelden staken verlaten en grotesk af in de duisternis van de herfstachtige avond. Het is druk in en rond het supportershome van AJAX. Dinsdagavond 6 oktober, buiten kun je aan het weer merken dat de zomer voorbij is. Regenachtig, koud en winderig. Binnen is het warm en heerst er een verwachtingsvolle sfeer onder de aanwezige AJAX fans. ledereen is in afwachting van de komst van Joark. Er is een feestavond georganiseerd voor die lange uit Betondorp. Hij zal morgen 45 jaar worden. Een leeftijd waarvan hij zelf zegt dat hij al in extra tijd' leeft. Er zijn supporters waar je wat mee hebt, die je kunnen raken. Soms met hun humor, soms met hun daden, noem het maar op. Joark is zo iemand. Altijd zichzelf, in welke omstandigheid ook. Recht voor zijn raap, met die [soms] cynische Amsterdamse humor. Maar altijd eerlijk en gemeend. Rond 20.1 5 uur kwam er een limousine voorrijden. Ja hoor, daar stapte meneer zelf uit. Hij doet het niet voor minder! Als ie dan moet komen, dan maar gelijk in een echte penose bak! Op het veld voor het home werden fakkels ontstoken en kwam Joark, samen met zijn dierbaren, rustig richting ingang gelopen. Binnen in het home werd hij toegezongen. Met de branie die bij hem hoort liet Harkie alles over zich heen komen. Krijg nou de kolere, zijn die mongolen allemaal voor mij hier gekomen....?" Ja Jo, wij zijn hier allemaal voor jou, pik! ledereen die hier is draagt jou een warm hart toe en wil je een pre verjaardagfeest aanbieden. En het werd een spetterend verjaardagfeest. Belangeloos hadden diverse echte Mokumse artiesten hun medewerking toegezegd. Het werd een spontane typisch Amsterdamse feestavond vol met hoogtepunten. Zoals wij allemaal weten kan die slungel veel, maar niet zingen! En wat doetie'?? Hij gaat een duet zingen met nota bene Peter Beenseü Nu of nooit zal hij gedacht hebben. En het moet gezegd worden, niet dat hij Beense naar huis zong, maar het klonk niet eens zo erg vals. [een beetje maar...] Wij hopen die "lelijke" kop van jou nog lang op vak 127, The F-SIDE te blijven zien. Want Jo, samen met jou delen wij een passie, vormen wij de ziel van onze club: AJAX AMSTERDAM. BenKie. En hij krijgt het toch voor elkaar he?? Gezeten op zijn Hark mobiel' croste hij het home door met een meters lange polonaise achter zich aan. Daarbij doelbewust gasten tegen hun schenen aanrijdend. Weten jullie wat ik nou het mooie vond van deze avond? Het klinkt misschien bizar, maar het deed mij goed dat er nu zo'n feest georganiseerd is voor iemand die leeft. Hoeveel mooie woorden hebben wij, in de loop der jaren, wel niet aangehoord, gesproken en geschreven voor supporters die begraven werden, nu waren zijn vrienden in staat om Joark in levende lijfe een knuffel te geven. Die hem hartelijk konden toespreken en hem een welgemeende hand konden geven. [En de gevulde enveloppen niette vergeten!!] Hij genoot, je zag het aan zijn ogen, je hoorde het aan zijn toespraak. En Joark, ook wij hebben genoten. Dit was een eerlijke' avond, goed georganiseerd door jouw vrienden. De Meersche Helden 2009 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 17