Retfceketeteketet fllOdfë 1 f\f\ DSBTJE lUUiii mmm mJ e bank van Ome Dirk is failliet, de hoofdsponsor van AZzzzzz bestaat niet meer. Wognum is in rep en roer: de bank van Ome Dirk is naar de klote. Ook bij AZzzzzz is het niet echt rustig. De sponsor, eigenaar en voorzitter is bankroet. Wat is er dan leuker dan dat wij als eerste op bezoek gaan in het DSNEE stadion? Uiteraard, als een goed supporter betaamt wilden wij Dirk een hart onder de riem steken. Zo zijn wij. De man kreeg al genoeg ellende over zich heen. Het moest wel iets zijn wat uniek is, makkelijk hanteerbaar en ludiek. Uiteraard moesten we er ook het stadion mee inkomen, [t-shirt, spandoeken enz. vielen al snel af: te opvallend) dus was het plan al snel gemaakt om monopoly-geld mee te nemen. Velen klanten die het geld op de DSNEE bank hadden staan zien het immers nooit meer terug Het is dus eigenlijk net als monopoly-geld: het is niks waard. Hoe komen we aan veel, nee HEEL veel monopoly-geld? We kunnen moeilijk bij Intertoys binnenstappen en vragen of ze effe 2Ü.ÜÜÜ briefjes voor ons hebben. Maar waarom maken we het geld niet zelf? Zo was het DSBtje snel geboren. Het DSBtje: het nieuwe geld in Alkmaar, en alleen geldig op de dag van Azzzzz tegen De koppen werden bij elkaar gestoken en het brainstormen begon. Als voorbeeld werd een briefje van honderd euro werd genomen. Al snel stond het DSNEE stadion op het briefje, Ome Dirk mocht natuurlijk niet ontbreken en de euro werd DSBtje. Om het toch ludiek te houden moest het maar aan één kant bedrukt worden. Het mocht natuurlijk ook weer niet te veel lijken op echt geld. Er gingen ongeveer achthonderd supporters mee, en om toch een leuk effect te hebben besloten we om 25.Q0Ü briefjes te laten maken. Dat zijn 2.500 A4tjes a tien briefjes per blaadje. Verder werden er ook posters gemaakt. Een soort uitverkoopposter. Alles was te koop, het stadion, de selectie, huizen enz. En uiteraard alleen te koop met DSBtjes. In het stadion aangekomen hingen al snel de eerste posters in het uitvak, helaas waren de eerste ook weer snel weg. Ook de eerste DSBtjes lagen al snel in het vak, ook deze werden weer snel weggehaald alleen wisten de stewards van AZzzzzz niet dat er nog 25.000 zouden volgen. Zonder verdere afspraken te hebben gemaakt liep de actie verder vlekkeloos. Bij de opkomst van de spelers was het ons moment: alle DSBtjes werden massaal in de lucht gegooid met uiteraard een bijpassend liedje. Een écht geslaagde acties was het, en wat de dag helemaal perfect maakte was dat het resultaat van de wedstrijd ook top was. Ook de media besteedde aandacht aan deze actie. Veel internetsites plaatsten een artikel, maar ook de kranten schreven erover. Het AD: "Ajax-fans stunten met DSB-geld", NRC: "DSBtjes het nieuwe geld voor AZzzzzz." Kortom: we kunnen wel zeggen dat het een zeer geslaagde actie was! Pagina 15 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 16