South ^3 e kop is eraf, het seizoen is een paar wedstrijden oud. Sportief gezien gaat het in de competitie helaas nog niet zoals gehoopt, hierdoor zullen de komende weken uitermate belangrijk zijn. De komende 6 wedstrijden mag er gezien het programma geen puntverlies geleden worden, om zo met een positief gevoel de confrontaties met de kaasboertjes en de kakkerlakken aan te gaan. In Europa hebben we gedaan wat we moesten doen. Slovan is 2 keer aan de kant gezet. De loting voor de poulefase is redelijk gunstig, dus een vervolg moet erin zitten! Op spelersgebied zijn er vlak voor het verstrijken van het transferwindow nog een 3-tal versterkingen gekomen. Het zijn helaas niet de (top) aankopen waarop iedereen gehoopt heeft. We geven ze echter, zoals bij alle aankopen, het voordeel van de twijfel en hopen dat we aangenaam verrast worden door een zeehondendribbel of een heerlijke kopgoal van onze nieuwe spits. Ook als South Crew zijnde is de kop van de competitie er af. We begonnen dit seizoen met de altijd lastige uitwedstrijd tegen Groningen. Om verschillende redenen is Groningen een lastige uitwedstrijd. Ten eerste op het sportieve vlak. De afgelopen jaren hebben we daar weinig punten bijeengesprokkeld, dus misschien was het wel goed om dit team meteen als eerste te treffen. Ten tweede is het vanuit supportersoogpunt een lastige uitwedstrijd. De 3 uur in de bus zijn de langste onder de uitwedstrijden. Dus dat we als eerste naar Groningen moesten was wel aangenaam. Je hebt veel te vertellen tegen je medesupporters en je hebt meteen de verste binnenlandse reis erop zitten. Ten derde is Groningen uit lastig omdat er geen doeken mee naar binnen mogen die groter zijn dan 1x1 meter. Dit gegeven bracht ons op een idee. Er werden 11 doeken gemaakt van 1x1 meter. Op ieder doek werd een letter gemaakt met zwarte outlines met een rode rand. De 9 doeken vormden samen SOUTH CREW. Het tiende doek bevatte ons logo en op het elfde doek werd een Y gemaakt met zwarte outlines en groene Tijdens de eerst helft lieten we SOUTH CREW zien. In de rust volgde er een scrabble voor gevorderden en maakte we van de letters SOUTH CREW, SCREW YOU door de Y tussen te voegen en de letters te husselen. De OU doeken waren aan de achterkant ook gespoten met een groene rand, zodat het deze grappige woordspeling opleverde. De 3 punten werden binnengesleept, een lekker begin! Een week later volgde de eerste thuiswedstrijd tegen RKC Daarin toonde vak410 aan dat de zomerstop goed besteed was met het tot nu toe nog onovertroffen doek van Bobby Haarms. Door de grootte van het doek wilde Vak410 het doek bij 428 naar beneden te laten gaan. Dit is in goed overleg gegaan en het door ons geplande doek werd verschoven naar begin tweede helft. Ook ons doek speelde in op overleden Ajax legendes. In een hemel met wolken, engelen en 3 sterren waren de gezichten van Bobby Haarms, Rinus Michels en Sjakie Wolfs gemaakt. Aan hen willen we de komende 30-ste kampioenschap en daarmee de derde ster aan de Ajax hemel opdragen! Pagina 5 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 6