P® m®©G^ m\n\ [M^tFSOQTl Ml adat we in de vorige editie stilstonden bij de verschillende taken en veranderingen onder Martin, kunnen we ons nu weer richten op het eerste. Qp de valreep werden Zé Eduardo, Kerlon en Pantelic gehaald als versterkingen. Pantelic heeft tot nu toe alleen zijn mond laten spreken. Interviews in VI en Sportweek leren ons dat branie en arrogantie terug zijn bij Ajax. Zijn uitspraken, en dan met name de reden voor zijn komst naar Ajax doen ons supportershart sneller kloppen wanneer hij uithaalt naar andere clubs en stelt dat er geen maat staat op Ajax. Als Jol hem zover krijgt dat hij ook op het veld zijn voeten laat spreken kunnen we veel plezier van hem gaan beleven. Vooralsnog mist hij ritme en lijkt alles drie tempo's te traag te gaan. Over een paar weken moet hij volledig op niveau zijn en kunnen we hem goed beoordelen. Over Kerlon sprak Jol zich voorafgaand aan WV - Ajax opmerkelijk uit. Ondanks dat hij gratis is gekomen van Inter noemt hij Kerlon een gok. De 'zeehondendribbelaar' is in Milaan weinig gelukkig geweest en beschikt over plastic kruisbanden waardoor het grote talent de afgelopen jaren nauwelijks aan spelen toe kwam. Een opmerkelijke aanwinst dus van het beursgenoteerde bedrijf, dat aan de hand van de trainer een gok neemt. In hoeverre die gok zich in de toekomst uitbetaald is afhankelijk van een aantal factoren waarbij de fysieke gesteldheid van Kerlon doorslaggevend is. Op het veld lijkt Jol steeds meer vastigheden te krijgen. Ajax scoort veel, maar krijgt er ook [te] veel tegen. Na de B-O tegen NAC vierde de euforie de boventoon. Helaas stonden we na het Europese treffen ten Timisoara weer met beiden benen op de grond. Hoewel bijzonder offensief ingesteld kon er geen bres worden geslagen in de stugge Roemeense verdediging. Gelukkig gaf de achterhoede onder Belgische leiding weinig weg, maar het doelpuntloze gelijkspel was teleurstellend. In Venlo werd weliswaar opnieuw gewonnen maar het spel kan de trainer niet tevreden hebben gestemd. Het tempo was stroperig en omdat Ajax niet direct de tweede goal maakte duurde het lang voordat het gat werd geslagen. Sterker nog, WV maakte ruim een uur lang op basis van het veldoverwicht aanspraak op een verdiende gelijkmaker. De wissels van Jol; Rommedahl voor Kennedy, Donald voor Anita en Sulejmani voor Dario pakten goed uit. Aan de hand van de onzichtbare Suarez en dankzij de snelheid van Rommedahl liep Ajax in de slotfase uit naar een te dikke overwinning. O - 4. Tegen de kleintjes wordt je kampioen wordt wel eens gezegd. Wat dat betreft lijkt Jol op de goede weg en moeten we Sparta thuis maar als een incident beschouwen... De Meersche Helden 2009 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 35