QI(§0t) mk Vak410 Wij zullen zelf een groot aantal mensen benaderen, maar bieden bij deze ook gelegenheid om jezelf aan te melden. Heb jij een verhaal, anekdote of foto die onmisbaar moet zijn in het boek? Laat het ons weten! Stuur daarom even een mailtje naar boek0vak410.nl met hierin een aantal van je persoonlijke gegevens, het aantal jaar dat je op het vak staat, een korte omschrijving van je binding met het vak en een foto [ter herkenbaarheid). Wij zullen dan zo spoedig mogelijk contact met je opnemen. Alvast bedankt. Arena icoon duurzaamheid? Ik stik bijna in mijn Max Havelaar koffie wanneer ik het bericht lees dat de Amsterdam arena zich wil ontwikkelen tot icoon van duurzaamheid. De Amsterdam arena, het theater waar Ajax ook haar thuiswedstrijden mag spelen. Een theater, annex voetbalstadion, waar 50.000 toeschouwers mogen genieten van voorstellingen. Hoe belabberd dan ook. Het stadion, waar het dak open gaat als het zonnetje per ongeluk schijnt. Anyway, de gedachte om de arena als 'icoon van duurzaamheid' neer te zetten komt weer op als poepen. Ruim een maand geleden werden twee mega videoschermen van 65 m2 opgehangen. Over duurzaam gesproken. Vooral de volgende uitspraken deden mijn, met verantwoorde shampoo gewassen, haren recht overeind staan. "Met het inrichten van de ArenA volgens het Smart Stadium Concept zetten we een nieuwe trend in de dienstverlening aan bezoekers van Ajax-wedstrijden en andere evenementen. Bezoekers stellen steeds hogere eisen aan de inrichting van een stadion. Dus ook aan audio- en videoapparatuur. Als Amsterdam ArenA blijven wij innoveren en inspelen op de behoeftes van onze bezoekers. Om schermen met deze kwaliteit te hebben, past dan ook precies bij onze ambitie en daar zijn wij trots op." Aldus de heer Markerink, directeur van het icoon. Inspelen op de behoeftes van onze bezoekers? Ik weet niet waar die wijsheid vandaan komt, maar ik zou heel rap afscheid nemen van je onderzoeksbureau. Duizenden 'bezoekers' schreeuwen al jaren om simpele rode en witte stoeltjes. Supporters worden op van alles getrakteerd, op het feestje van Ajax. Behalve waar zij op zitten te wachten. Hippe video- en audioapparatuur, 750 nieuwe LCD schermen, roltrappen, stewards die een extra oogje in het zeil houden en je plaats aanwijzen met als back-up een camerasysteem waar Endemol jaloers op is. Big Brother is bijna letterlijk de nieuwe buurman. Pagina 27 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 28