guppïïint KLASSIEKER KAPOT,A IS HUN VERNEOERINO EdOl] mk jipjÖFfè Vak410 ^)e laatste keer datje deze Meersche Helden zatte lezen op de tribune was het nog een goede 30 graden. Nu is het alweer eind september en breekt de herfst aan. De korte broeken en t-shirtjes verdwijnen weer uit het stadionbeeld. Langzaam komen de dikke winterjassen en mutsen weer terug, □oor weer en wind naar je clubje. Al is het niet altijd even gemakkelijk of soms helemaal niet meer mogelijk. De trend van onnodige combi's en overbodige extra kilometers zet zich voort naar lege uitvakken. In 2006 werd besloten dat er vijf jaar geen uitsupporters mee gaan naar de confrontaties tussen Ajax en ADO Den Haag. Na drie jaar zou deze afspraak worden geëvalueerd. Hoe verrassend is de uitkomst dat deze afspraak nog even van kracht blijft? Natuurlijk is lekker makkelijk om de uitvakken leeg te houden en de afspraak van vijf jaar nog even aan te houden. Wij zijn zeer benieuwd naar de uitkomsten van deze 'grondige' heroverweging. We zullen het nooit weten, misschien willen we het wel niet eens weten. Dan de klassieker. Ook al zonder uitsupporters. Net als enkele jaren geleden zal ook nu weer een stuk charme van deze wedstrijd worden gemist. Er worden 'straffen' uitgedeeld die hun doel zullen missen. Zonde. Gelukkig zet deze trend zich nog niet voort tijdens wedstrijden in Europees verband. Op Brugge na, is gelukkig, nog alles gewoon op eigen vervoer te bezoeken. Al brengt Anderlecht inmiddels ook al enkele logistieke problemen met zich mee waardoor vervoer per bus wordt aangeraden. VAK410 organiseert mede daardoor dan ook een busreis voor 40 euro [aanmelden via de webshop op de site, op—op]. Het is trouwens spijtig om te constateren dat de uitvakken Europees vaak zo goed als leeg zijn. Waar ligt het aan? Als je komt om Ajax te toe schouwen dan is een wedstrijd in Engeland inderdaad aantrekkelijk, alhoewel je van het Amsterdamse spel ook niet altijd opgewonden raakt. Maar om Ajax te supporten maakt het toch geen flikker uit of we in Oslo, Bratislava of in Timisoara spelen? Geld is op, vrije dagen zijn op... Maar zodra er een Engelse, Belgische of Duitse club uit de loting komt dan is alles anders. Dan staan we weer met z'n allen vooraan. 10 JAAR VAK410 BOEK! □p 26 januari 2001 stond voor het eerst een grote groep jongeren aan de Noordzijde van de arena bij elkaar. Niet wetende dat dit zou uitmonden tot de meest toonaangevende groep in Nederland hedendaags. Binnen anderhalf jaar gaat VAK410 haar 10e jaar in. Natuurlijk kunnen wij dit heugelijk feit niet zomaar voorbij laten gaan. Hierdoor zijn we achter de schermen al druk bezig met verschillende voorbereidingen. Een van de speciale gebeurtenissen zal de presentatie van het VAK410 boek zijn. Een fullcolor boek met de mooiste foto's en verhalen van de eerste 10 JAAR VAK410. De verhalen achter het onstaan, een vertaling van onze ideologie en gewoon veel slappe en sterke verhalen uit het Amsterdamse. Nu hebben wij veel, nee heel veel verhalen en foto's. Maar die zijn er nooit genoeg. In de loop van dit seizoen willen wij daarom een flink aantal [ex-]410'ers spreken over hun ervaringen in en rond ons vak. De Meersche Helden 2009 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 27