[Lj®[LDD© WiDDTl (si© WODQDO2©!^ Interview Zijn er momenten geweest waar je op één of andere manier geen foto van had? "Dat gebeurt inderdaad. Echter heb ik inmiddels gewoon zoiets van: 'ja, sorry, ik heb hem niet'. Ik ga meer niet meer druk om maken, terwijl ik vroeger dagen liep te balen als ik een bepaalde foto niet had. Als er iemand voor m'n lens liep, waardoor ik een specifiek beeld niet kon schieten, dan is daar weinig aan te veranderen. Daar zet ik me nu wat makkelijker overheen, het moment is geweest, klaar. Die foto krijg ik toch niet meer. Kijk bij belangrijke wedstrijden om het kampioenschap of voor de Europa Cup dan doe ik echt alles om vooraan te staan. Bij de Champions League finale in Wenen was er bijvoorbeeld een man van de UEFA die alles in goede banen moest leiden. Die man had ik goed behandeld bij de eerdere wedstrijden in Amsterdam. Hij zag me in Wenen langs het veld staan, herkende me en hij zorgde ervoor dat ik gedurende de uitreiking van de beker vooraan stond. Om dan toch een voorbeeld van een moment waarvan ik geen foto heb te noemen: ik vind het jammer dat ik de foto niet heb van het beroemde hakje van Rafael van der Vaart, jaren geleden tegen Feyenoord. Er stond simpelweg een speler in mijn zicht. Dan kan ik richten met m'n camera wat ik wil, maar dan lukt het toch niet. Waar ik écht van baal is dat ik die karatetrap van Louis van Gaal, in Wenen in '95, niet had. Dat kwam omdat er iets in het veld gebeurde waardoor ik op Rijkaard zat te letten. Dus ik volgde Rijkaard en op een gegeven moment zag ik uit mijn ooghoek Van Gaal omhoog gaan. Ik probeerde nog snel een foto te maken, maar toen was-ie alweer 'geland'. Er is overigens maar één bureau in de wereld dat die foto heeft. Dat komt omdat dat bureau constant een camera op de coaches richtte. Maar, ik heb wel weer de foto van Frank Rijkaard die na het laatste fluitsignaal huilend over het veld Is er rivaliteit tussen de fotografen? "Niet echt, maar wel als het erom gaat. Met finales of grote evenementen bijvoorbeeld. Elke fotograaf wil dan dat ene moment hebben." Ben je wel eens bang geweest tijdens voetbalwedstrijden? Want je zit ook vaak aan de stadionkant waar de harde kern van de tegenstander gevestigd is. "Nee ik ben nooit bang!" Heb je een speciale band opgebouwd met spelers? "Dat vind ik wel. Voor alle oud-spelers geldt: waar ter wereld ik ze ook tegenkom, ze komen altijd wel even naar me toe. Dat is wel fijn hoor, want dan heb ik het gevoel dat ik iets gedaan heb voor Ajax. En uiteindelijk gaat het mij daar om." Oude of nieuwe logo? "Oude logo, ik heb geen probleem om met de tijd mee te gaan. Maar als er morgen een stemming is voor het oude of nieuwe logo, dan stem ik voor het oude logo." Bereikt Ajax ooit nog eens de Europese top? "Ja en dat maak ik nog mee als fotograaf, dus binnen tien jaar. En dit jaar worden we kampioen." Is Ajax anders geworden sinds de club naar de Arena verhuisde? "Ja, maar dat is logisch, ik schopte vroeger ook tegen reclameborden aan. Totdat ik besefte dat er zonder sponsorgelden geen betaald voetbal zou zijn. Al die miljoenen die sponsoren neerleggen, dat is ons bestaansrecht. Zonder dat wordt het een onmogelijk verhaal." Pagina 24 De Meersche Helden 20Ü9

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 25